Гроші Фото

Українцям знову обіцяють підвищення тарифів на “комуналку”. Інфографіка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже починаючи з листопада українцям, можливо, доведеться більше платити за комунальні послуги, пише ТСН. Адже Нацкомісія з регулювання послуг енергетики та житлокомпослуг хоче дозволити підприємствам теплокомуненерго підняти тарифи на централізоване опалення з середніх 7,68 грн за кв. м до 10-11 грн (на 43%).  Зараз, за даними Держінспекції за цінами, обігрів одного “квадрата” обходиться максимум у 11,16 грн (Дніпропетровськ) та мінімум у 5,31 грн (Суми).

Як роз’яснив глава Нацкомісії Володимир Демчишин, собівартість нагріву 1 кв. м уже становить близько 11 грн (за зниженими розцінками, з розрахунку температури в квартирах 18 градусів, а не 20, як раніше).

“Ми привели тарифи до економічно обґрунтованого рівня, підприємствам теплокомуненерго в 2015 році дотацій з бюджету не буде, а вони повинні розраховуватися за газ. Ми змінили методологію розрахунку: в минулі роки споживачі оплачували рахунки за тепло протягом 12 місяців, тому тарифи були нижчі, а зараз будуть платити шість місяців (лише в період опалювального сезону)”, – сказав Демчишин.

За його словами, рішення набуде чинності після реєстрації в Мін’юсті і опублікування, це очікується в кінці жовтня або на початку листопада.

384559365

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні