Гроші

У гуртожитках наживаються на студентах і переселенцях із зони АТО

Google+PinterestLinkedInTumblr

Адміністрації вишів влаштовують конкурс на місце у студентському гуртожитку і вимагають грошей у конверті, йдеться у сюжеті ТСН. Студентів змушують приносити “конверти” за місце у гуртожитку, процвітає хабарництво та корупція.

Цього року проблема із поселенням залишається актуальною, адже за останні 23 роки виші гуртожитки не будували, говорить координатор громадської ініціативи “Студентський захист” Андрій Черних.

“Списки на поселення складаються комісією, до складу якої входять представники адміністрації вишу та студентів. Насамперед поселяють, безумовно, перший курс, старшокурсникам пропонують укрупнюватись, щоб вони жили по 3-6 і більше осіб. Інший принцип – якщо багато студентів і мало місць – дивляться, які були бали при вступі, який соціальний стан. Якщо сирота – ясна річ, що поселять у першу чергу”, – зазначає він.

Також виші можуть не надати місце через відсутність необхідних документів, зокрема, це довідка про флюорографію, довідка від дерматолога, виписаний паспорт, для хлопця ще виписаний військовий квиток.

Якщо документів немає, студентів не допускають до “конкурсу” на місце у гуртожитку, і вони змушені самостійно шукати собі житло. Але відомо й про чимало випадків здирництва зі студентів грошей за поселення. Так, наприклад, другокурсниця Марія зі Львова розказала, що позаторік отримала місце у гуртожитку за 300 доларів. Гроші передавали коменданту у конверті.

Андрій Черних зазначив, що зараз існує ще технологія “благочинні внески”, коли студенти начебто “за власним бажанням” приносять гроші. Особливо гостро проблема із поселенням стоїть через бойові дії на Сході України.

“Зараз є проблеми зі студентами-переселенцями з Донбасу. Абсолютна більшість не має можливості переселитися, вони насилу домоглися свого права перевестись як вільні слухачі, але жоден виш не може гарантувати їхнє поселення”, – зауважив координатор “Студентського захисту”.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.