Гроші

У Пенсійному фонді розповіли, хто може отримати пенсії одразу наперед за півроку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Багатьом українським пенсіонерам через війну довелося виїхати за кордон. Відповідно виникли питання щодо виплати пенсії за межами України. У Пенсійному фонді роз’яснили ситуацію, пише Репортер.

У Пенсійному фонді розповіли, хто може отримати пенсії одразу наперед за півроку

Зазначається, що, відповідно до закону, пенсія в Україні виплачується у грошовій формі щомісяця до 25 числа. Виплачують її через відділення акціонерного товариства «Укрпошта» або через банк за вказаним у заяві місцем проживання пенсіонера в межах України.

Читайте: ЮНІСЕФ передає Україні 30 автомобілів для транспортування вакцин

У разі перебування пенсіонера за кордоном пенсія виплачується в тому випадку, якщо це передбачено міжнародними договорами України, – зазначили у Пенсійному фонді.

У разі виїзду пенсіонера за кордон на постійне місце проживання пенсія, призначена в Україні, може бути сплачена за шість місяців наперед перед від’їздом. Це робиться за заявою з наступного місяця після зняття з обліку за місцем проживання.

Читайте: Без бонусів. Змінилися умови при купівлі картки “Галка”

Такий порядок виплати пенсій у разі виїзду за кордон визначено статтями 47, 51 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Нагадаємо, що починаючи з 31 серпня, пенсійне посвідчення стало доступним у додатку «Дія».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.