Гроші

У МОЗ пояснили, де медзаклади мають взяти гроші на зарплати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Базова зарплата не менше 20 000 грн лікарям і не менше 13 500 медсестрам має бути нарахована у кожному закладі вже цього місяця.

Про це 25 січня нагадали в міністерстві охорони здоров’я (МОЗ), пише Репортер.

МОЗ про зарплати новини Івано-Франківська

Медзаклади, які неспроможні виконати постанову Уряду щодо забезпечення ринкової зарплати медпрацівникам з об’єктивних причин, отримують фінансування за окремим пакетом від НСЗУ, – йдеться у повідомленні МОЗ. – Пакет матиме чіткі цілі по кожній лікарні з визначенням місця лікарні в спроможній мережі та приведення фінансових показників у відповідність до успішних закладів. Однак на кожну таку медустанову чекатиме перевірка Держаудитслужби. Мета таких заходів – з’ясувати, наскільки ефективно керівник закладу розпоряджається коштами, яке фінансування лікарня отримує від НСЗУ та який його відсоток витрачається на зарплату.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Олексія Яременка, перевірки чекатимуть й на ті лікарні, в яких керівники примусово переводять медпрацівників на неповну ставку, при цьому залишаючи їх працювати повний робочий день.

«МОЗ спільно з підпорядкованими органами детально моніторить ситуацію в кожному регіоні. Наша головна мета – аби вже за січень кожен медпрацівник, який сумлінно виконував свою роботу, отримав встановлену Урядом заробітну плату. Я хочу наголосити, що керівник закладу охорони здоров’я, який вирішить “зекономити” бюджет лікарні за рахунок лікаря чи медсестри, примусово перевівши їх на неповну ставку, отримає покарання. Для цього вже є відповідні механізми», – сказав Олексій Яременко.

Зокрема, самі медичні працівники, яких переводять на 0,75, 0,5 чи 0,25 ставки і при цьому залишають працювати повний робочий день, вже можуть подати скаргу до Держпраці.

Своєю чергою, Державна служба з питань праці зобов’язана провести інспекційну перевірку. У разі, якщо ситуація підтвердиться, керівника медзакладу шотрафують на 65 000 грн.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.