Гроші

У Франківську сільських голів навчатимуть, куди дівати гроші від видобутку нафти і газу

Google+PinterestLinkedInTumblr

Тренінг проведуть 20 липня в науковому містечку “Нова енергія” університету нафти і газу.

Серед учасників навчання проведуть конкурс на кращий проект із використання коштів від «децентралізації ренти». Загальний бюджет конкурсу – 25 тис. грн.

Програма

11.00-11.15            Відкриття, вітальні виступи

11.15-11.35            Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) – регіональний вимір в Західній Україні (проф. Карпаш Максим)

11.35-11.55            Аналіз функціонування видобувної галузі регіону (доц. Рибіцький Ігор)

11.55-12.15            «Участь громади у використанні коштів від рентних платежів» (Зелінська Христина)

12.15-12.45            Досвід впровадження енергоефективних заходів в побуті, громадському секторі та промисловості    (доц. Яворський Андрій)

12.45-13.15            Перерва на каву

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року 5% рентного збору перейде на місцевий рівень згідно з законом №3038. Так, локальні бюджети отримають 5% від ренти: по 2% – в районний і обласний бюджети і 1%-на місця. Учасників навчатимуть, яким чином контролювати наповнення бюджету, як визначити пріоритети при формуванні місцевого бюджету для сталого розвитку місцевих громад, на які проекти спрямувати і як освоїти ці кошти.

Професор, директор НДІ нафтогазової енергетики і екології ІФНТУНГ Максим Карпаш пояснює, що люди в селах не готові і не звикли контролювати, куди йдуть гроші. А сільські голови чи голови ОТГ можуть не знати, на що спрямувати такі значні надходження.

“Іcнує проблема з використанням цих коштів, адже громади поки не готові до таких значних надходжень, – додає Карпаш. – Надра належать всім, і нам треба вчитися ними користуватися. До прикладу, Долина і без допомоги компаній реалізувала значну кількість проектів, в тому числі й енергозберігаючих. У них можна багато чому повчитися”.

Тренінг проведуть експерти громадської організації «Бюро розвитку інновацій та технологій» в рамках виконання проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.