Гроші Світ Фото

У Франківську діти війни не отримують доплату до пенсій. Чому – пояснили в апеляційному суді

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 10 березня, апеляційний суд Івано-Франківської області прозвітував про свою роботу за минулий рік. Під час круглого столу згадали проблему грошових виплат дітям війни – йдеться про 30% доплати до пенсії, яку, виявляється, на Івано-Франківщині досі не видають.

IMG_2339

“Ми визнаємо неправомірними дії Пенсійного фонду через те, що вони не виплачують доплати до пенсій дітям війни, – каже Віра Вакарук, заступник голови апеляційного суду Івано-Франківської області. – Закон каже чітко, що такі доплати мають видавати щомісячно. Ми розглянули тисячі таких справ, але на превеликий жаль, рішення суду по цій категорії спочатку виконували, потім перестали. Ми зіткнулись із кричущим фактом – це рішення у нас не виконується взагалі. Людина звернулась до суду із проблемою, її право захистили у суді, але кошти їй не повертають – рішення фактично залишається без виконання. У Пенсійному фонді нам кажуть, що не мають коштів для виплат -у бюджет не закладаються для цього гроші”.

Іванофранківці звертались до суду із проблемою невиплати добавок до пенсій дітям війни повторно, але, зазначає Вакарук, юристи закидають ці справи, та й суд відмовляється їх розглядати.

“Ми відмовляли у відкритті проваджень, оскільки вважаємо, що це не наша компетенція, – продовжила заступник голови апеляційного суду Івано-Франківської області. – Аби перестрахуватись, звернулись до Вищого суду, щобзрозуміти, чи ми йдемо правильним шляхом. Адже ми боялись, щоб наша практика не була хибною. Такий запит ми написали ще 7 листопада 2014 року, а відповідь отримали 23 лютого 2015 року – там йшлося про те, що суд повинен розглядати усі звернення. Але якщо взятись за здоровий глузд – раніше не було коштів виконати рішення, то звідки кошти візьмуть тепер? Тернопільська область, наприклад, відкриває такі провадження, ми – ні. І як нам вирішувати ці спори? Поки немає правового висновку Вищого суду, питання “зависло”. А отримаємо висновок, певно, ще через чотири місяці…”

Справ щодо невиплати грошей дітям війни, зазначила Вакарук, у апеляційному суді Івано-Франківської області побільшало у листопаді минулого року. Проте, додала вона, уже більше трьох років люди із таким статусом не отримують надбавок до пенсій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.