Гроші Статті

У 2017 році українці заплатили 335 млн податку на нерухомість

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На початку липня українцям довелось звикати до нових змін у податковому законодавстві щодо нерухомого майна. Аналітичний центр Благо з’ясував, хто й на скільки поповнив державний бюджет у рамках нововведень.

Зокрема, люди, в яких завелика площа нерухомості, тепер платять податок за «зайві» квадратні метри. Це торкнулось усіх, хто має квартиру понад 60 кв. м чи будинок понад 120. Тобто власнику квартири, до прикладу, в 100 кв. м доведеться платити податок за 40 «зайвих» квадратів, пише “Репортер”.

У 2017 році українці отримали платіжки за 2016-й. Податок нараховували згідно з попередньою мінімальною зарплатою – 1378 грн, а ставка податку коливається від нуля до 3 % від «мінімалки». Ставки податку на площу нерухомості, за яку не потрібно платити, визначала місцева влада. Івано-Франківська міськрада затвердила для житлової нерухомості ставку податку 0,5 % від мінімальної зарплати станом на початок 2016 року. За кожен «зайвий» квадратний метр мешканці міста платили по 6,89 грн.

У 2018 році франківці сплачуватимуть податки на нерухомість за 2017-й. Це означає, що сума зросте. Якщо податкова ставка залишиться незмінною, то вартість складатиме 16 грн за кожен «зай­вий» метр.

Читайте: Гроші, біткойн, нерухомість: для франківців 2018 рік буде вигідним для інвестицій

Заплатити податок потрібно протягом 60 днів з моменту отримання платіжки, інакше доведеться витрачати додаткові суми ще за штраф у розмірі 10 % від податку після одного місяця несплати.

За даними Державної фіскальної служби, платники податків з початку 2017 року перерахували до місцевих бюджетів 335 млн грн податку на нерухоме майно, що в 2,1 рази більше, ніж за аналогічний період 2016-го.

Ці зміни вплинули на ринок нерухомості. Покупці все більше придивляються до малогабаритних помешкань формату смарт-квартири, які за площею не перевищують норми.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: