Гроші

Токарів, слюсарів, бджолярів і живописців навчатимуть у ПТУ за кошти держбюджету

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Міністерство освіти оприлюднило перелік 19 професій загальнодержавного значення, за якими готуватимуть кадрів професійно-технічних навчальних закладах коштом держбюджету.
tokar1

Про це йдеться у постанові КМУ від 16 листопада, повідомляє МОН.

До списку 19 професій увійшли: машиністбурової установки (будівельні роботи), монтажник систем вентиляції, бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ, помічних машиніста тепло- та електровоза.

У перелік також потрапили: помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння, моторист бурової установки, тістороб, верстатникдеревообробних верстатів.

Майбутні живописці, верстатники, токарі, фрезерувальники, монтери, виноградарій бджолярі також матимуть можливість навчатися коштом держбюджету.

На фінансування визначених професій у 2017 році Уряд планує витратити 169 600 800 гривень. Ці кошти будуть включені у освітню субвенцію та передані місцевим бюджетам.

“Ці професії – пріоритетні для розвитку економіки країни і підготовка кадрів за ними потребує державної підтримки”, – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

7b1036d-ptu-profesiji1

Підготовка за рештою професій, що необхідні для обслуговування місцевої інфраструктури та у комунальних господарствах, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів залежно від регіональних потреб.

Станом на 1 вересня 2016 року в українській системі професійно-технічної освіти для здобуття професій загальнодержавного значення навчається 10 279 осіб.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.