Гроші

Тарифи на «комуналку»: скільки платитимемо у лютому

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ще влітку Верховна Рада України запровадила мораторій, тобто заборонила підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду для населення, пише DT.ua. Мораторій діятиме протягом воєнного стану в Україні та шість місяців після.комуналка тарифи новини Івано-Франківська

Нагадаємо, чи змінилися тарифи на інші комунальні послуги із 1 лютого 2023 року.

Який буде тариф на світло з 1 лютого

Кабінет Міністрів постановою №859 від 11.08.2021 встановив для побутових споживачів в Україні з 1 жовтня 2021 року ціни на електроенергію, які будуть актуальними й у лютому 2023 року.

Для домогосподарств, що споживають електроенергію:

  • до 250 кВт-год (включно) на місяць – оплата йде за тарифом 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год; понад 250 кВт-год на місяць – за тарифом 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год.
  • Для колективних побутових споживачів та гуртожитків (за весь обсяг споживання) тариф на електроенергію становить 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год.
  • Такі тарифи на електропостачання для побутових споживачів не підвищуватимуться принаймні до 31 березня 2023 року.

Як змінився тариф на воду

Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 27 грудня 2022 року ухвалила рішення про підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення у 2023 році. Воно передбачало підвищення тарифів у два етапи – з 1 січня та з липня 2023 року.

Але 30 грудня НКРЕКП направила на доопрацювання власне рішення від 27 грудня, що означає, що поки що тарифи на водопостачання та водовідведення не підвищуватимуться.

Чи підвищили тариф на газ

Для українців тариф на газ порівняно із січнем не змінився. Так, у різних постачальників ціна газу коливається від 7,70 до 9,99 грн.

Наразі близько 98% українських побутових споживачів газу є клієнтами газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Вони одержують газ за гарантованою ціною 7,96 грн за кубометр.

Читайте: Поліклініки без світла. Як у Франківську зараз отримати направлення до лікаря

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.