Гроші

Субсидію можна буде оформити через інтернет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мінсоцполітики запустило електронну послугу попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії на сайті subsidii.mlsp.gov.ua, повідомляє ТСН.

Протягом листопада-грудня, після початку опалювального сезону, за оформленням субсидій звернуться до одного мільйона українських сімей. Такий прогноз озвучили в Міністерстві соціальної політики.

Загалом субсидії вже оформили 3,8 мільйона родин. На опрацюванні у місцевих органах соцзахисту перебувають ще 350 тисяч заяв.

“Спрощення процедури призначення субсидій відбуватиметься шляхом автоматизованої підготовки і первинної реєстрації документів, які подаються громадянами в електронному чи паперовому вигляді. Для попередньої реєстрації документів у електронному вигляді достатньо підтвердити адресу своєї електронної пошти. Підготовка документів до подання у паперовому вигляді дає заявнику змогу коректно заповнити, зберегти заяву і декларацію для подальшого особистого звернення до місцевого органу соціального захисту населення. Полегшити заповнення документів на субсидію покликані підказки, які заявник отримає від електронної системи. А у разі, якщо громадянин припуститься помилки, система поінформує його про необхідність її виправити. Планується, що пілотний проект з попередньої реєстрації звернень по субсидії буде реалізовано у Києві й Вінниці, після чого дію системи буде поширено на всю країну”, – ідеться в повідомленні Мінсоцполітики.

До середини 2016 року планують запустити електронні сервіси для оформлення інших видів соцдопомоги – допомоги при народженні дитини, у зв’язку з вагітністю та пологами незастрахованим особам, допомоги при усиновленні дитини та дітям, які перебувають під опікою чи піклуванням, допомоги дітям, які виховуються одинокими матерями, дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги особі, яка здійснює догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, а також допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні