Гроші

Старт 6 березня. На «Бюджет участі» у Франківську передбачили 30 млн грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

6 березня стартує програма «Бюджет участі». На проєкти цьогоріч передбачили 30 млн грн з міського бюджету. Прийом заявок триватиме до 20 березня.

Подати заявку можна буде онлайн або безпосередньо у відділі звернень громадян на першому поверсі міської ради, повідомила координаторка програми Христина Гнатів, пише Репортер.

Цьогоріч подавати проєкти на «Бюджет участі» можна в категоріях «Благоустрій», «Освіта» та «Інші проєкти». Зокрема, на проєкти з благоустрою передбачені 18 млн грн.

Проєкти з благоустрою поділяються на дві підкатегорії: «Благоустрій малих вулиць» та «Благоустрій», – розповідає Христина Гнатів. – На благоустрій малих вулиць передбачено 14 млн грн. Кошторис одного проєкту повинен бути до 3 млн грн, як і торік. У підкатегорії «Благоутрій» можуть бути інші проєкти, які не увійшли в категорію «Благоустрій малих вулиць». Сюди можна подавати проєкти вартістю до 500 тис грн.

Категорію «Освіта» також поділили на підкатегорії – «Шкільні проєкти», «Дошкільні проєкти» та «Позашкільні проєкти, профтехосвіта та інші».

На «шкільні» передбачили 5 млн грн. Кошторис одного має бути до 500 тис грн. На дошкільні проєкти – 2 млн грн, вартість одного так само до 500 тис грн.

Наступна підкатегорія – позашкільні, профтехосвіта та інші. Чому та інші? Бо в цю категорію входять дитячо-юнацькі спортивні школи. На цю підкатегорію передбачено 2 млн грн, а один проєкт має бути до 500 тис грн, – пояснює Христина Гнатів.

Також цього року прийматимуть заявки в категорії «Інші проєкти». Це ті, що не підпадають під дві попередні категорії. Тут також можна подавати проєкти до 500 000 грн.

Аби подати проєкт, потрібно заповнити заявку та підрахувати кошторис. Наступне, що потрібно – підписи підтримки, їх має бути не менше 25, або 50 для «Ремонту малих вулиць», – говорить Христина Гнатів. – Подати заявку може бути будь-хто, кому є 18 років. Але один автор може подати лише один проєкт. Тобто один заклад чи одна вулиця не може подати два проєкти одночасно.

Голосування триватиме з 1 по 21 квітня. Голосувати можна буде онлайн чи офлайн у будь-якому ЦНАПі громади. Потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код.

Кожен мешканець матиме 6 голосів. Тобто можна буде проголосувати за один проєкт у кожній з підкатегорії.

Переможуть ті проєкти, які наберуть найбільшу кількість голосів.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.