Гроші

Шмигаль попередив партнерів, що українці можуть залишитися без зарплат і пенсій

Google+PinterestLinkedInTumblr

Україні важливо якнайшвидше отримати обіцяні ЄС гроші, щоб українці не залишилися без пенсій та заробітних плат. Про це в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише DT.ua.

Денис Шмигаль новини Івано-Франківська

За його словами, Україна отримує величезну підтримку від партнерів. Проте 3 млрд євро з обіцяного європейського пакета в 9 млрд заблоковано. Зокрема, тому, що Берлін пропонує надати ці кошти у вигляді грантів, а не кредитів.

Для нас найголовніше, щоб вони надійшли якнайшвидше. Нам це потрібно для того, щоб наша фінансова система вижила. Чи стане це кредитом або грантом, менш важливо. Ми вже вичерпали всі можливості економії, – зазначив Денис Шмигаль.

Він також наголосив, що на сьогодні оборонний бюджет України становить 60% державних видатків, тому західна фінансова допомога йде на соціальні потреби. Таким чином будь-яка затримка може мати жахливі наслідки.

Читайте: Донат дня. Франківець, госпітальєр Мишко Адамчак просить допомогти

Якщо говорити про вкрай негативний сценарій, то ми вже не змогли б платити ані зарплати, ані пенсії. Тому фінансова стабільність України така ж важлива, як і військова безпека чи постачання боєприпасів, – додав Шмигаль.

За словами глави уряду, найбільшу допомогу для здійснення соцвиплат Україна отримує від США. На другому місці – Євросоюз, причому Німеччина перебуває на передовій фінансової допомоги.

Нагадаємо, очікується, що Євросоюз наступного року виділить Україні щонайменше 18 млрд євро.

Згідно з держбюджетом на 2023 рік, 50% усіх видатків спрямовуватимуться на військові потреби та подолання російської агресії. Але другий напрямок за розміром видатків, приблизно 35% всього бюджету, спрямовується на соціальні цілі.

Попри війну і проблеми з наповненням державної скарбниці та бюджету Пенсійного фонду, влада дотримується обіцянок щодо підвищення пенсій. Черговий перерахунок відбувся з 1 жовтня.

Читайте: Іранські інструктори в Білорусі допомагають запускати дрони по Україні – ЦНС

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.