Гроші

Що очікує українців у серпні: зміна ціни на газ і світло, нові правила в’їзду в країну

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У серпні в Україні почнуть діяти нові правила в’їзду до України. Також зміни торкнуться електронних паспортів та фіскальних чеків. Ціна на газ та електроенергію не зміниться.  Українців очікує автоматичне переведення до постачальника «останньої надії».

Проводити індексацію пенсій у серпні не планують, пише Репортер з посиланням на DT.ua.

Детальніше зосередимо увагу на кожному нововведенні.

Ціна на газ

Для людей зберігається річний тариф. У “Нафтогазу” це 7,96 грн за куб, багато постачальників також дали цінник в районі 8-8,5 грн.

Комунальникам “Нафтогаз” на опалювальний сезон цього року запропонував цінник у 7,42 грн за куб (без урахування транспортування й розподілу).

Втім, не варто виключати, що в міру зростання цін на газ в Європі, вартість газу рано чи пізно може подорожчати і в Україні.

Тарифи на електроенергію

Ціна на електрику для населення з 1 серпня не зміниться і залишиться на рівні 1,68 грн за кВт/год.

Президент Зеленський доручив Раді національної безпеки і оборони дослідити питання тарифів на одному із засідань і, можливо, знайти спосіб знизити ціну.

Тварини мають права. Як їхніх власників тепер каратимуть за жлобство, дурість і жорстокість

Автоматичне переведення до постачальника “останньої надії”

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, ухвалила рішення, яке регламентує автоматичний перехід споживачів газу до постачальника “останньої надії”, тобто до ГК “Нафтогаз”.

Умовами для переходу є такі: виробник теплової енергії залишився без постачальника; у чинного постачальника відсутня підтверджена номінація для потреб виробника теплової енергії.

Виплати пенсій

В Україні індексацію пенсій провели в липні. В середньому доплата для понад мільйона пенсіонерів у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму становила 100 грн. У серпні проводити індексацію не планують.

Пенсіонерам старше 75 років підвищення пенсій перенесли на жовтень. Також в серпні не будуть проводити і підвищення пенсій військовим та чорнобильцям.

Нові правила в’їзду в Україну

Кабмін вніс зміни до постанови про протиепідемічні обмеження щодо перетину державного кордону і проходження самоізоляції особами, які перетинають український кордон.

Відповідно до цих змін, іноземці повинні обов’язково мати негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19, а також страховий поліс.

У 40% українців є антитіла до коронавірусу. Але перехворілих може бути більше – МОЗ

Якщо громадянин України не пройде повний курс вакцинації, або хоча б не отримає однієї дози вакцини, під час перетину кордону йому буде запропоновано встановити додаток “Вдома”. Ця програма почне контролювати самоізоляцію через 72 години, якщо за цей час людина не отримає негативний результат тесту вже на території України.

Невакциновані іноземці або громадяни України, які прибули з РФ чи Індії перебуватимуть під особливим контролем, якщо вони відвідували ці країни останні сім днів до перетину кордону. Вони повинні будуть пройти обов’язкову самоізоляцію або обсервації впродовж 14 днів без можливості її достроково припинити.

Електронні паспорти

23 серпня набирає чинності закон, відповідно до якого, цифрові паспорти в додатку «Дія» прирівнюють до звичайних. Документ дозволяє українцям використовувати відображення в електронній формі інформації, що міститься у паспорті у формі ID-картки та закордонному паспорті.

Нові вимоги до фіскальних чеків

З 1 серпня вимоги до фіскальних чеків зміняться. Відтепер після розрахунку в магазині банківською карткою чек буде збережено також у додатку клієнта.

Українці можуть також отримати в електронному вигляді гарантійні документи на побутову техніку.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні