Гроші

Розстрочка від автосалону та її відмінність від автомобільного кредиту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Автомобіль для більшості людей вже давно займає одне з перших місць в списку бажаних придбань. Але зібрати самостійно гроші на настільки дорогу покупку досить складно. Своя машина дає свободу переміщень, мобільність і зручність. Але що робити, якщо коштів на покупку не вистачає? В цьому випадку можна купити автомобіль, скориставшись розстрочкою від автосалону.

Розстрочка в автосалоні — що це

Уявіть ситуацію: ви збираєте на автомобіль, а його ціна, у зв’язку з курсом що постійно росте і росте різко підвищується. Так можна чекати роками, а заповітна мета буде тільки віддалятися. Можна, звичайно, «пройтися» по знайомих і родичах, але це може погіршити ваші з ними відносини. Навіть якщо у вас є фінансові ресурси, яких вистачить на покупку автомобіля, їх можна витратити на якусь прибуткову справу, а кошти — взяти у фінансових організацій. Правда, такий варіант буде далеко не найвигіднішим з урахуванням відсотків по кредиту і можливі комісії. Тому, одним з найбільш зручних і розумних варіантів буде розстрочка на автомобіль від автосалону.

Хто може стати учасником програми розстрочки від автосалону

Така послуга, як розстрочка в автосалоні, діє в нашій країні відносно недавно. Але вигода для клієнтів очевидна: мінімальний набір документів, відсутність процентної ставки та швидкість прийняття рішень. Оформляється розстрочка від автосалону також, як і в фінансовій установі. Від вас потрібен необхідний набір документів, про що вас попередять заздалегідь.

Як правило, для оформлення розстрочки потрібні документи, що засвідчують особу, і довідка про доходи. Особливих обмежень для видачі позики не існує. Банку важлива лише справжність документів і позитивна кредитна історія позичальника.

Стандартні умови розстрочки підійдуть не всім, оскільки вони містять досить жорсткі вимоги для позичальників:

 • короткий термін кредитування;
 • високий поріг початкового внеску;
 • обов’язкове страхування по КАСКО;
 • позитивна кредитна історія позичальника.

Період, на який розбивається розстрочка в автосалоні, може бути від 1 до 4 років. Це залежить від домовленостей автосалону з банком партнером. Що стосується першого внеску, то він може починатися як від 20, так і від 50% повної вартості автомобіля. Погодьтеся, сума немаленька навіть для покупців середнього класу.

Що стосується договору КАСКО, то тут вартість може бути взагалі захмарною. Вона залежить від декількох факторів:

 • марка автомобіля;
 • рік виробництва;
 • ціна автомобіля;
 • число осіб, що мають допуск до керування автомобілем;
 • досвід управління і вік цих осіб.

Відносно самого договору розстрочки теж існує кілька нюансів. Хоч і підписуєте ви його з автосалоном, але в договорі обов’язково вказується банк-партнер, з яким, по суті, ви будете мати фінансові відносини. Тому, розстрочка від автосалону без банку — це ілюзія.

А в іншому якщо потрібна розстрочка на новий автомобіль https://auto.ria.com/uk/newauto/auto-credit/ допоможе знайти оптимальну програму. AUTO.RIA №1 серед сайтів автомобільної тематики в Україні. Тут одна з найбільших баз транспорту і щодоби продається близько 1400 машин. Тут українці з усіх регіонів продають і купують авто в комфортних для себе умовах.

Розстрочка від автосалону та кредит від банку: в чому різниця

Приймаючи рішення про покупку нового автомобіля майбутній автовласник, безсумнівно, шукає для себе максимально вигідні умови та пропозиції на ринку. Найчастіше, з автосалонів новоспечені автомобілісти виходять з договором розстрочки або іншим видом банківської позички. Популярність розстрочки викликана очевидною вигодою для покупця, хоч вона і має деякі нюанси.

У чому різниця автокредиту і розстрочки? Який з цих фінансових інструментів кращий? Який вид договору легше і швидше оформити? Розберемо ці питання докладніше. Як і у випадку з кредитом, укладаючи договір розстрочки, ви позичаєте у банку грошову суму на покупку автомобіля.

Але у цих інструментів є деякі відмінності:

 • термін кредитування;
 • відсоток переплати;
 • розмір першого внеску.

Кредит дозволяє розтягнути платежі на великий термін. Розстрочка ж надається на термін не більше ніж на 48 місяців. Але якщо купити автомобіль в автосалоні на виплат можна взагалі без нарахування відсотків, то за послуги кредитування готуйтеся викласти близько 15-20% річних за легкове авто і близько 40% за вантажний автомобіль.

Але навіть розстрочка — не безкоштовний подарунок від банку або автосалону. Якщо уважно вчитатися в умови договору розстрочки, то якісь 0,5-1% переплати ви там все одно знайдете. Вибираючи фінансовий інструмент, враховуйте власну фінансову ситуацію. За договором розстрочки ви повинні будете внести суму від 20 до 50% загальної вартості авто, тоді як за кредитними умовами, в більшості випадків, буде достатньо і 15%.

Якщо брати до уваги підсумкову фінансову вигоду, то процентна ставка за кредитним договором обіцяє велику переплату, тоді як розстрочка дозволить вам істотно заощадити власні кошти.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.