Гроші Туризм

Прикарпаття отримало рекордні 10 мільйонів гривень туристичного збору

Google+PinterestLinkedInTumblr
На Прикарпатті за 11 місяців зібрали рекордні понад 10 мільйонів гривень туристичного збору, що удвічі більше ніж торік.

Про це повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко, пише Укрінформ.

«Туристичний збір у нас майже удвічі більший, ніж торік. За 11 місяців – це понад 10 млн гривень. Для нашої області це велика цифра. Торік вона становила 5,6 млн гривень», – зазначив Передерко.

За його словами, Івано-Франківську область 2021 року відвідали понад 2 млн туристів та екскурсантів. Утім, більш точну цифру посадовці обіцяють озвучити пізніше, керуючись даними одного з мобільних операторів. Поки констатують, що найбільше туристів їдуть відпочивати на Прикарпаття із сусідніх регіонів, Києва, Одеської та Дніпропетровської областей.

Віталій Передерко зауважив, що цьогоріч COVID-19 не вплинув на бажання українців відпочивати в Карпатах. Однак його таки коригували карантинні обмеження. Якщо взимку туристи надавали перевагу відпочинку на Буковелі, то влітку їхній вибір зупинявся частіше на курортному Яремче, а також Бойківщині та Дністровському каньйоні. Тут поки працюють небагато закладів, які сплачують туристичний збір.

«Дністровський каньйон – це відкритий простір, там немає пропускної системи, а тому облікувати туристів майже неможливо. Але ми точно знаємо, що їх було більше, бо турфірми отримали багато замовлень на сплави Дністром», – додав Передерко.

Він зауважив, що на Бойківщині активно працює кластер «Бойківський колорит», який пропонує гостям і активний туризм, і сільський, і гастрономічний, і етнографічний. Однак ресурс для розвитку тут великий.

«Через Вишківський перевал зараз зробили дорогу. І тепер завдання для бойківських громад – створювати туристичні продукти, які б затримали туристів. Природа там ідеальна для відпочинку, а ось причин для приїзду поки недостатньо», – вважає Передерко.

Він каже, що вже звернувся до бойківських громад із пропозицією зробити єдиний мандрівний фестиваль, як це є на Гуцульщині. Бо, коли кожне село робить свій фест, зазначає посадовець, то часто спостерігають чималу витрату коштів і низьку відвідуваність туристів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.