Гроші

Продаж хот-догів: як відкрити свій власний успішний бізнес

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Продаж хот-догів – це прибутковий бізнес, для створення якого не потрібно багато коштів і зусиль. Потрібно вибрати правильну локацію, закупити хороші продукти, продумати асортимент – і високий заробіток не змусить себе чекати.

Локація

Постарайтеся вибрати місце, в якому багато людей. Варіантів досить – ринки, торгово-розважальні центри, вокзали, територія біля бізнес-центрів і вузів, різні місця відпочинку городян. Потім – розберіться з договором оренди. Площа, яка належить приватникам, здається в оренду дуже швидко і можна вибрати, як правило, будь-який часовий період. Територію, що знаходиться в міській власності, зняти буває складніше. Потрібно подати заяву до міськради і оформити тимчасовий договір. Також можна взяти участь в торгах на право тривалої оренди – інші організації також будуть брати участь в них, і торги можуть йти до двох місяців.

Устаткування для приготування

Устаткування може бути газовим – що зручно і вигідно для пересувних точок, а також електричним – його зазвичай використовують стаціонарні заклади. Також можна придбати готовий торговий прилавок, зібраний під ключ. Його потужність дає можливість продавати до 60 хот-догів за годину. Ще один варіант – причіп для торгівлі. У ньому є всі умови для приготування напоїв і фастфуду, а продуктивність – набагато вище.

Організація повноцінного стаціонарного закладу обійдеться як мінімум удвічі дорожче розглянутих вище варіантів, адже передбачає покупку меблів, проведення ремонту та оформлення приміщення. Однак цей варіант бізнесу приносить найбільший прибуток.

Якщо ви поки не готові купувати дороге обладнання, зверніть увагу на таку послугу, як оренда обладнання для хот-догів.

Персонал

Для відкриття торгового прилавка вистачить двох продавців, які працюють позмінно. Технологія приготування досить проста, тому можна наймати людей, які не мають відповідного досвіду. Не забудьте перевірити у співробітника медкнижку, що дозволяє працювати в сфері громадського харчування.

Якщо ви відкриваєте торговий причіп, краще, щоб в одній зміні було відразу два продавці, адже обсяги тут більше, а асортимент – ширший.

Для фінансової звітності можна найняти бухгалтера на умовах часткової зайнятості. До речі, щоб ваші продавці були зацікавлені в високому рівні продажів, закладіть відсоток від нього в їх зарплату.

Якщо ж ви хочете відкрити кафе, то до перерахованого вище штату потрібно додати кухарів, прибиральницю і офіціантів, а менеджера і бухгалтера доведеться найняти на повний робочий день.

Прибуток

Розмір ваших доходів безпосередньо залежатиме від локації закладу і собівартості товарів. Більшість ваших конкурентів напевно роблять ставку на дешевих продуктах. В цілому, претензій до них бути не може, якщо у продавця є всі сертифікати, і продукція не прострочена. Інші підприємці роблять ставку на оригінальність і якісний сервіс, домовляючись про постачання з фермами і ковбасними цехами. Також вони створюють фірмові рецепти, ціна таких страв вище, однак і попит на них також буде рости – сьогодні багато людей готові платити за якість.

Економічні експерти радять визначити середні ціни у конкурентів. Собівартість повинна становити близько 50-60% від кінцевої ціни. В середньому на самоокупність така точка виходить за 3-4 місяці.

Маркетингова складова

Краща реклама в сфері фастфуду – якість і швидкість. А також чистота, смак і широкий асортимент – все це неодмінно призведе вам постійних і вдячних клієнтів. Не забувайте про зручну упаковку і наявність серветок. А впізнаваності вашого бренду додасть логотип, надрукований на посуді і на тих же серветках.

Розширення асортименту, акції та знижки в період падіння попиту, доставка страв – включайте фантазію і все це буде працювати вам на руку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.