Гроші

«Потрібно 17 млрд доларів негайно». Зеленський закликав ЄС створити фінансовий Рамштайн

Google+PinterestLinkedInTumblr

Президент України Володимир Зеленський закликав ЄС створити фінансовий Рамштайн для допомоги Україні у реконструкції та відновленні економіки.

Про це він заявив на відкритті міжнародної конференції з питань відновлення України у вівторок 25 жовтня, пише НВ.

Зеленський новини Івано-Франківська

Я вірю, що зараз можемо схвалити рішення щодо започаткування фінансового Рамштайну для підтримки нашої спільної стабільності. Нам потрібна фінансово-координаційна платформа, яка об’єднає всі зусилля щодо відновлення нашої країни, — сказав президент.

Зеленський заявив, що Україна розробила прозорий план відновлення. За словами президента, «це те, що необхідно Україні для виживання, саме зараз».

Вага нашого fast recovery плану швидкого відновлення — 17 млрд доларів негайно. Це лікарні, школи, життєво важлива транспортна та енергетична інфраструктура. Ми маємо колосальні потреби у відновленні житла, — сказав він.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна поки що не отримала «жодного центу на швидке відновлення» і попросив європейських лідерів наблизити необхідні рішення.

Читайте: Ціни ростуть. Чи подорожчають ще продукти на Франківщині цього року

Також президент сказав, що «вже зараз на цій конференції треба ухвалити рішення щодо допомоги для покриття дефіциту бюджету наступного року. Для України це непідйомна сума — 28 млрд доларів дефіциту. Це зарплати вчителів, лікарів, пенсії. Наше об’єднання є досить потужним, щоб реалізувати це завдання».

Зеленський підкреслив, що «є російські активи, які вже заморожені та ті, які ще необхідно заморозити».

Значна частина цих активів у юрисдикціях європейських країн. Нам потрібна компенсація, і це справедливо. Отже, нам потрібен реальний швидкий законний механізм спрямування російських активів на відшкодування збитків, завданих російською війною, — заявив він.

На початку жовтня президент взяв участь у міністерській зустрічі країн-донорів, МВФ та Світового банку та оголосив про створення фінансового Рамштайну — формату для постійної фінансової підтримки України. Тоді він заявив, що «йдеться про значні суми — десятки мільярдів доларів для бюджету та Fast Recovery. Але потенціал демократичних країн значно більший, ніж потреби».

У Франківську розробили універсальні меблі для ВПО (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.