Гроші

Поліс ОСЦПВ – що це таке та навіщо він потрібен?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кожен власник автомобіля знає, що неможна сідати за кермо авто без поліса ОСЦПВ. Це питання контролює держава, до того ж наявність автоцивілки є запорукою вирішення багатьох конфліктних ситуацій, що виникають на дорозі. Фактично це такий же обов’язковий документ для водія, як і права. Але чим саме є поліс ОСЦПВ та як він працює слід з’ясувати. В даному матеріалі мова піде про сутність автоцивілки, умови оформлення полісу та гарантії, що він дає.

Що таке ОСЦПВ?

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників на території України – так повністю розшифровується абревіатура ОСЦПВ. Автоцивілка, як скорочено її називають водії, забезпечує відшкодування втрат третім особам у випадку нанесення шкоди зі сторони власника полісу.

Дехто плутає ОСЦПВ з КАСКО. Це різні речі, оскільки КАСКО є добровільним видом страхування, та охоплює більш широкий спектр страхових ризиків, пов’язаних з використанням автотранспорту. До того ж автоцивілка є страхуванням не автомобіля, а саме відповідальності водія.

Найчастіше даний поліс працює у випадку виникнення ДТП. Він не захищає гаманець власника авто від угону ТЗ, пожежі або наслідків стихійних лих.

У яких випадках працює автоцивілка?

Як вже було сказано, поліс ОСЦПВ орієнтований на вирішення проблем, пов’язаних з нанесенням шкоди з боку водія по відношенню до третіх осіб в результаті ДТП. Якщо розглядати питання більш детально, то автоцивілка починає діяти у наступних випадках та наступним чином:

  • якщо власник полісу є винуватцем ДТП, страхова компанія відшкодує збитки, нанесені майну та/або здоров’ю постраждалих осіб;
  • якщо власник авто є постраждалою стороною внаслідок ДТП, він отримає відшкодування від страхової компанії, що обслуговує винуватця аварії;
  • якщо у виникненні ДТП винуваті обидві сторони, страхові компанії відшкодують збитки обом власникам полісів ОСЦПВ – зазвичай у вигляді половини суми збитків кожному.

Не дивлячись на те, що автоцивілка є загальнодержавним обов’язковим різновидом страхування, кожна страхова компанія має свої особливості виконання обов’язків та процедур. Щодо лімітів відшкодування.

Наприклад, страхова компанія PZU встановлює ліміт на рівні 130 тис. грн. на кожного потерпілого при заподіянні шкоди майну, та 260 тис. грн. – при заподіянні шкоди життю та здоров’ю. При цьому є можливість збільшити ліміт до 500 тис. грн., придбавши поліс «Добровільна ОСЦПВ».

Які документи потрібні для оформлення полісу?

Для оформлення автоцивілки необхідно надати такі документи, як:

  • паспорт для фізичної особи;
  • витяг з ЕДРПОУ для юридичної особи;
  • ідентифікаційний податковий номер (ІПН);
  • технічний паспорт авто.

Також можна показати пільгове посвідчення, якщо воно є у водія. Іноді СК вимагає діагностичну карту ТЗ, що підтверджує відповідність авто обов’язковим вимогам безпеки. У більшості випадків достатньо надати документи, приведені у переліку вище.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.