Гроші

Плуг і окучник для мотоблока – як вибрати й користуватися

Google+PinterestLinkedInTumblr

Використовуваний в господарстві мотоблок здатний виконувати лише обмежений спектр робіт. Щоб розширити його функціонал, потрібно купити плуг для мотоблока і окучник. Устаткування допоможе швидко скопати грунт і підготувати його до подальшої посадки сільгоспкультур.

Плуг до мотоблока – критерії вибору

Плуг – це конструкція, призначена для ефективної оранки грунту, видалення бур’янів, а також розпушування і насичення киснем верхніх шарів землі. При покупці плуга важливо врахувати кілька важливих факторів:

  • ширина оранки – чим більше габарити обладнання, тим ширше смугу він зможе захопити під час проходу. Конструкції з великою шириною підійдуть для середніх і великих територій. Якщо ж площа обробки порівняно невелика, то для роботи на ній найкраще підійдуть плуги з меншою шириною захвату;
  • принцип монтажу плуга – за цим критерієм обладнання буває причіпним та навісним. Конструкції першого типу з’єднуються з мотором за допомогою зчіпки. Другий тип обладнання встановлюється на раму, навантажуючи осі мотоблока;
  • тип відвалу – він буває культурним, напівгвинтовим і гвинтовими. Перший тип використовується для регулярної обробки грунту. Другий – використовується переважно на цілинних грунтах. Гвинтові плуги призначені для оранки цілини з повним переворотом пласта.
  • Ще один важливий фактор при виборі плуга – спосіб оранки. У продажу різниться обладнання, яке працює всвал і відвал. У першому випадку конструкція утворює гребінь, що складається з 2 накладаючихся один на одного шарів грунту. У другому – борозну, яка з’являється в результаті оранки в різних напрямках.

Як користуватися окучником?

Для експлуатації підгортальника власнику мотоблока будуть потрібні грунтозацепи. При цьому важливо простежити, щоб відстань між зовнішніми крайками грунтозацепів була мінімальною. Під час експлуатації підгортальника оператор зможе обробити тільки одне міжряддя. Якщо дистанція між крайками буде занадто велика, то і сільгоспкультури доведеться садити так, щоб ширина рядів відповідала ширині грунтозацепів.

При обробці ділянки мотоблоком з окучником важливо простежити за тим, щоб останній завжди знаходився в одному і тому ж положенні. Після кожного пройденого міжряддя потрібно перевірити, на якій висоті над поверхнею землі розташоване обладнання.

Замовити окучники “Стріла” за низькими цінами з доставкою в будь-яке місто України можна в інтернет-магазині Agrosad, перейшовши за посиланням: https://agrosad.com.ua/product/okuchnik_strela_usilenniy.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.