Гроші

Пенсії для військових: в Мінсоцполітики розповіли про можливі зміни

Google+PinterestLinkedInTumblr

Через війну багато українців відмовилися від звичного життя та вступили в ряди ЗСУ, щоб захистити нашу країну від ворога. Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак розповіла, як іде робота над створенням пакету соцзахисту для ветеранів, зокрема, як зміняться пенсії, пише «Соціальна інформаційна платформа».

пенсії мобілізація новини Івано-Франківська

Насправді це дійсно дуже складне питання у багатьох факторах. По-перше, це розуміння, наскільки ми всі в боргу перед нашими захисниками. Будь-які гроші, про які ми можемо говорити, будуть виглядати в якості пенсійного забезпечення нерелевантними до того подвигу, який здійснює наша армія, – підкреслила вона.

Читайте: Наступного року мінімальну зарплату не підніматимуть

Заступниця міністра також наголосила, що другий фактор полягає в тому, що зараз дуже складна ситуація з фінансуванням пенсій. І владі потрібно брати такі зобов’язання перед захисниками, які вона зможе виконати.

Третій складний фактор полягає в тому, що сьогодні структура нарахування й призначення пенсій військовослужбовцям дуже складна. Для мене такою моральною частиною цієї складової є те, що згідно із законодавством, при підвищенні виплат військовим, які захищають нас на фронті тут і зараз, також підвищуються виплати й дуже великій когорті військових пенсіонерів, які отримали призначення пенсій раніше 2014 року.  І тут постає питання: чи ми маємо мати єдиний підхід, спільний, для підвищення пенсій для всіх військових пенсіонерів? Чи все ж таки до людей, які захищають нашу країну сьогодні, має бути інше ставлення? – підсумувала Дарія Марчак.

Читайте: Майже 1 мільярд держкоштів отримали українські компанії пов’язані з країнами-агресорами

За її словами, це питання наразі відкрите. Мінсоцполітики співпрацює з профільним комітетом Верховної Ради і планує співпрацю з Міністерством у справах ветеранів, оскільки саме воно є профільним органом.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.