Гроші

Особливості та відмінні властивості двигуна OpenCart

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Двигун OpenCart користується великою популярністю серед розробників і підходить для управління онлайн-магазином. Затребуваність системи не в останню чергу обумовлена безкоштовною доступністю, але також вона досить зручна, проста в роботі. Справитися з нею можуть навіть початківці майстри. Однак варто детальніше вивчити всі характеристики двигуна, щоб зрозуміти, які проблеми можуть бути, перспективи їх запобігання.

Доступність у використанні

OpenCart призначений для створення виключно інтернет-магазинів. Веб-ресурси іншого типу на такій системі зібрати просто не вийде, оскільки модулі та компоненти розраховані на комерційні сайти.

Встановлювати систему можна на будь-які платні хостинги. Варто врахувати, що Безкоштовні не підходять через невідповідність вимог до запитів сайтів, які висуває CMS. Наприклад, щоб система почала працювати, потрібні PHP від 5 і MySQL від 4, висока продуктивність. Забезпечити ці умови безкоштовне рішення не може.

Встановлення OpenCart на хостинг можлива двома способами. Перший – досить завантажити дистрибутив з офіційного сайту і інсталювати вручну через FTP. Другий варіант – скористатися опцією авторозгортання, яка доступна на більшості сучасних хостингів. Оскільки OpenCart призначений для складання інтернет-магазину, Велика увага приділяється інструментам управління продажами. На двигуну впроваджені всі необхідні рішення:

 • система фільтрів;
 • функціональний кошик;
 • можливість вибору варіанту оплати;
 • опція відстеження та контролю статусу замовлень;
 • Особисті кабінети (для клієнтів);
 • можливість розробки сторінок з використанням промокодів;
 • опція підписки на розсилку та ін.

Інтерфейс двигуну теж простий, інтуїтивно зрозумілий, передбачений російську мову. Він включає в себе всі необхідні для роботи компоненти.

Дизайн інтерфейсу

В даному двинугу передбачений доступ до великої бази шаблонів, їх можна підібрати на інших ресурсах. Серед варіантів є як безкоштовні, так і рішення преміум-класу. Вибір безпосередньо залежить виключно від побажань клієнта. Головне – віддати перевагу макет, виконаний в адаптивній верстці, що дозволить контенту відображатися без помилок на будь-яких пристроях.

Ще один момент, що варто врахувати: в даній системі відсутній візуальний редактор, за допомогою якого можна було б редагувати інтерфейс. З цієї причини доведеться використовувати типовий шаблон або самостійно усувати помилки в файлах. Для цього необхідно вміти працювати з PHP, HTML, CSS.

Інструменти для SEO

У OpenCart вони доступні в мінімальному наборі. Базові інструменти включають в себе опцію додавання адрес для веб-сторінок, метатеги заголовків, Ключі, опис.

Розширити SEO-параметри можна за рахунок установки додаткових модулів. Їх легко знайти безкоштовно в каталозі, але найсучасніші і функціональні доступні лише в ліцензійних версіях, які доведеться купити. За допомогою додаткових модулів можна налаштовувати навігацію, створювати карту сайту, додавати шаблони для метатегів, виправляти відображення урлів та ін.

Якщо нічого не встановлювати, то всі проблеми (наприклад, дублі карток з товарами або сторінок, непотрібні символи в адресі) доведеться усувати вручну.

Переваги та недоліки

“Опенкарт” – популярний двигун для російськомовних комерційних сайтів. У нього просте управління, хороша функціональність, завдяки чому можна збирати майданчики, в тому числі і великі, без особливих навичок програмування. Також до переваг CMS варто віднести:

 • відкритий код, завдяки чому забезпечується гнучкість системи;
 • містку базу матеріалів для роботи;
 • потужний набір функцій для налаштування онлайн-магазину;
 • систему аналітики з перспективою розширення (за рахунок підключення додаткових інструментів “Яндекса” і ” Гугла»);
 • інтеграцію в сервіси для оплати і доставки;
 • багатомовність.

Що стосується недоліків, то основний» гріх ” OpenCart – це дублі сторінок. Наприклад, один і той же розділ часто доступний під різними адресами. Ця особливість не тільки вводить в замішання користувачів, але і перешкоджає SEO-просуванню магазину. Усуваються подібні помилки тільки після інсталяції платних спеціальних дозволів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.