Гроші

Обурені рішенням обласної ради франківці пішли на прийом до її голови, той зник з кабінету

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні вранці, 5 лютого, під Івано-Франківською обласною радою зібралися члени гаражного кооперативу «Соколи», люди обурені рішенням ради, за яким землі кооперативу тепер належать селу Вовчинець. Вони запевняють, ці землі завжди належали місту Івано-Франківськ, підозрюють, що тут замішані певні грошові інтереси.

Sokoly_02
«Мова іде про майже 1,5 тис. гаражів, – пояснює юрист кооперативу Роман Жирун, – Ми розцінюємо це як навмисні дії Вовчинецької сільської ради, на сьогоднішній день порушено кримінальне провадження щодо посадових осіб сільради та акціонерного товариства «Родон» щодо продажу земельної ділянки. У 2008 році, незважаючи на рішення суду, яке забороняло вчиняти дії і зобов’язувало усунути перешкоди гаражному кооперативу щодо користування земельною ділянкою, сільська рада здійснила продаж цієї земельної ділянки «Родону» за заниженою майже у шість разів вартістю. При вартістю у 8 млн., прожали за півтора мільйона. Уявляєте, 6 гектарів землі».

Sokoly_01
Питання гостро піднялося зараз, продовжує юрист, бо ТзОВ «Х-АДВАНС», яким керує дружина директора «Родону» Каспрука, перешкоджає людям користуватися гаражами, і йде питання про знесення гаражів і будівництва чогось нового на тому місці.

Sokoly_04
Тож вони відправилися на прийом до голови обласної ради Василя Скрипничука, в приймальній їх попросили почекати, мовляв, голова зайнятий. Чекали майже годину, а потім з кабінету Скрипничука вийшов керуючий справами апарату облради Іван Данів і заявив, того вже нема – поїхав по справах. Народ був обурений, Скрипничуку явно довелося піти зі свого кабінету якимсь «чорним» ходом, адже у приймальні і коридорі були люди.

Sokoly_05
В чому ж суть справи? 5 грудня минулого року обласна рада прийняла рішення про встановлення меж села Вовчинець – тож тепер селу належить 6,22 га землі гаражного кооперативу «Соколи». Люди запевняють, земля – міська.

Sokoly_03

У їхньому зверненні до голови наведені такі аргументи: «Реєстрація гаражного кооперативу «Соколи» здійснена у 2004 році за рішення Івано-Франківської міської ради шляхом перетворення тимчасової стоянки в гаражний кооператив, а відповідно і відведено земельну ділянку для обслуговування гаражів, що відноситься до категорії земель житлової та громадської забудови. Причому таке перетворення було цілком правомірним, оскільки на той час земельна ділянка прощею 6,22 га була забудована приватними гаражами і використовувалася для їх обслуговування.
Це підтверджується рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 20.02.2006 року, згідно якого зазначена земельна ділянка була вилучена в АТВТ «Родон» та передана гаражному кооперативу «Соколи».
Більше того, гаражним кооперативом «Соколи» сплачувалася плата за користування земельною ділянкою до бюджету Івано-Франківської міської ради.
У державному реєстрі прав на нерухоме майно місцезнаходження кооперативу зазначено – м. Івано-Франківськ.
Оскільки рішенням Івано-Франківської обласної ради від 5 грудня встановлено межу населеного пункту Вовчинець на підставі нібито погодженого у встановленому порядку проекту землеустрою, то в загальну площу 767,4239 га неправомірно включено земельну ділянку площею 6,22 га, на якій розміщено гаражі членів кооперативу.
Вважаємо, що таке рішення обласної ради позбавляє гаражний кооператив можливості користуватися земельною ділянкою».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.