Гроші

НБУ визнав неплатоспроможними ще два комерційні банки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Національний банк України визнав неплатоспроможними два комерційні банки – “Київську Русь” і “Астра Банк” (“доньку” “Дельта Банку”).

Про це йдеться в повідомленні НБУ, інформує ТСН.

“19 березня 2015 року ПАТ “Банк “Київська Русь” віднесено Національним банком України до категорії неплатоспроможних. Таке рішення прийняте у зв’язку з неспроможністю учасників/акціонерів ПАТ “Банк “Київська Русь” забезпечити капіталізацію згідно з результатами діагностичного обстеження банку, проведеного у 2014 році, керуючись пунктом 3 частини 3 статті 1 Закону України “Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків”, – пояснили в Нацбанку.

ПАТ “Астра Банк” входить до складу банківської групи “Дельта”, відповідальною особою якої є АТ “Дельта Банк”.

“У зв’язку з проведенням ПАТ “Астра Банк” ризикової діяльності, наявністю загрози інтересам вкладників та інших кредиторів, а також потребою в посиленому контролі за діяльністю банку у лютому 2015 року ПАТ “Астра Банк” було віднесено до категорії проблемних та призначено куратора – службовця Національного банку України. Крім того, ПАТ “Астра Банк” розмістив значні обсяги коштів на кореспондентському рахунку в АТ “Дельта Банк”. З метою використання цих високоліквідних коштів ПАТ “Астра Банк” була надіслана вимога до АТ “Дельта Банк” щодо повернення коштів у національній валюті на коррахунок, відкритий ПАТ “Астра Банк” у Національному банку України. Однак АТ “Дельта Банк” не виконав зазначену вимогу”, – уточнили в НБУ.

Після віднесення “Астра Банку” до категорії проблемних до Нацбанку не було надано прийнятних та переконливих пропозицій щодо фінансового оздоровлення банку. Власники установи не вжили заходів щодо надання фінансової підтримки банку задля приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства. Тож його й визнали неплатоспроможним.

Нагадаємо, нині в Україні неплатоспроможними визнали вже понад 40 банків. Частину з них уже повністю ліквідовують. Голова НБУ Валерія Гонтарева розповіла, що процес “зачистки” банківської системи вже перебуває на фінішній прямій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.