Гроші

НБУ називає послаблення гривні тимчасовим

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Макроекономічні підстави для суттєвих курсових коливань відсутні, а нинішній тиск на гривню з боку основних світових валют обумовлено реакцією економічних агентів на військовий конфлікт на Сході.

доляр і гривеник

Про це 12 серпня заявляє прес-служба Національного банку України, повідомляє 5 канал.

“Це – тимчасово, оскільки зовнішня позиція країни за останні місяці значно покращилася”, – цитує главу НБУ Валерію Гонтареву прес-служба.

Нацбанк також вказує, що дефіцит поточного рахунку, є найбільш стійкою частиною платіжного балансу, скоротився до $ 1,9 млрд в першому півріччі 2014 року у порівнянні з $ 5,4 млрд рік тому. Крім того, країна в останні місяці отримує значні обсяги зовнішнього фінансування з офіційних джерел.

“Зокрема, в цьому місяці ми очікуємо надходження в обсязі $ 500 млн від Світового банку і $ 1,45 млрд від МВФ. У червні також відновився приплив прямих іноземних інвестицій “, – зазначено в повідомленні.

НБУ відзначає, що з метою заспокоєння учасників ринку в понеділок в третій раз за останні п’ять днів використовувався механізм валютних інтервенцій для згладжування надмірних коливань обмінного курсу на ринку, вийшовши на ринок з двосторонніми котируваннями 12,61 / 12,70 грн / $ 1.

“Національний банк не збирається відходити від політики гнучкого курсоутворення”, – заявила Гонтарева, в той же час попереджаючи, що в разі значної розбалансування міжбанківського валютного ринку Нацбанк буде змушений разом з ринковими інструментами використовувати і адміністративні обмеження.

Офіційний курс гривні 11 липня Нацбанк послабив з 12,606756 грн / $ 1 до 12,825978 грн / $ 1. Нижче він був лише один раз в історії гривні – 14 квітня цього року, всього на чотири дні пробивши рівень 12 грн / $ 1, після чого різко зміцнився до 11,40 грн / $ 1.

Нинішнє падіння гривні почалося 23 липня з позначки 11,644375 грн / $ 1, коли прем’єр Арсеній Яценюк заявив про свою можливу відставку. Однак навіть провал голосування за цю відставку не зупинив здешевлення національної валюти. Тоді Нацбанку 5 серпня вперше після довгої перерви вийшов на ринок з інтервенцією по курсу 12,26 грн / $ 1, але 8 серпня змушений був повторити спробу вже на рівні 12,60 грн / $ 1.

Нагадаємо, на початку року Мінфін прогнозував середній курс гривні у 2014 році на рівні близько 10,5 грн / $ 1.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.