Національний банк України презентував оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту. Ця банкнота продовжує оновлення номінального ряду банкнот попереднього зразка, повідомляє сайт НБУ.
Заступник Голови Національного банку України Яків Смолій повідомив, що оновлення номінального ряду банкнот зразка 2003 – 2007 років розпочалося ще у 2012 році в рамках Стратегічної програми з удосконалення організації готівкового обігу в Україні на 2013 – 2018 роки.
Він розповів, що нову банкноту номіналом 500 гривень буде введено в обіг 11 квітня 2016 року в межах планового обсягу виготовлення на 2016 рік.
“Станом на 1 грудня 2015 року кількість банкнот номіналом 500 гривень в обігу становила понад 237 млн. штук. Новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 500-гривневі банкноти зразка 2006 року, що нині перебувають в обігу” – наголосив він.
Оновлена банкнота номіналом 500 гривень зразка 2015 року є законним платіжним засобом на території України та обов’язкова до приймання за її номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України.
“Хочу звернути вашу увагу на те, що банкноти зразка 2006 та 2015 років перебуватимуть в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 500-гривневих банкнот громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові. Вони природно, в процесі заміщення зношених банкнот замінять старі п’ятисотки”, – підкреслив Яків Смолій.
За його словами, досвід свідчить, що таке заміщення відбувається поступово. Загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Національний банк щороку вилучає близько 900 млн. штук банкнот усіх номіналів, переважну більшість з яких (у межах 70%) становлять банкноти низьких номіналів (від 1 до 20 гривень).
“Основний фактор, що зумовлює необхідність оновлення банкнотного ряду, – це посилення їхньої безпеки. Згідно з європейськими стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. Ми не лише змінюємо дизайн нових грошових знаків, а й удосконалюємо систему їхнього захисту”, – пояснив Яків Смолій.
Він зазначив, що належний захист є одним з елементів формування довіри населення до національної валюти, а це для Національного банку надзвичайно важливо.
“Працюючи над створенням нової банкноти номіналом 500 гривень, Національний банк утілював найсучасніші інноваційні технології як у дизайні, так і в системі захисту. Сподіваюся, українці з прихильністю поставляться до результатів нашої ретельної праці і їм сподобається нове модернізоване покоління банкнот вітчизняної грошової одиниці”, – підсумував заступник Голови Національного банку України Яків Смолій.
Начальник Управління організації виготовлення і захисту грошей та бланків цінних паперів Департаменту грошового обігу Національного банку України Володимир Тищенко детально розповів присутнім, які саме нові елементи захисту має нова банкнота номіналом 500 гривень та як змінився її дизайн.
“Нова банкнота номіналом 500 гривень зразка 2015 року має переважаючий бежевий колір і тонований під цей колір банкнотний папір. Розмір нової банкноти аналогічний розміру банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року, – сказав він. – Збережено також основні зображення лицьового та зворотного боків банкноти. За кольором і розміром вона помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал”.
Також Володимир Тищенко зазначив, що основні зміни стосувалися оновлення окремих елементів дизайну та запровадження “віконної” захисної стрічки й оптично-змінного елемента SPARK.
“Ці два сучасних елементи захисту, які мають також банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року, посилять протидію підробкам та допоможуть громадянам легко визначати справжність банкнот”, – додав він.
Інформацію з детальним описом усіх елементів захисту банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року буде розміщено на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України 30 грудня цього року.
Comments are closed.