Гроші

На відновлення інфраструктури у Нижньовербізькій громаді потрібно 82 млн грн

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Нижньовербізькій громаді на Коломийщині підтоплені 350 господарств, 107 житлових будинків, близько 200 криниць.

Такі наслідки повені 6-7 липня зафіксували представники Івано-Франківської ОВА у п’ятницю, 14 липня, повідомила голова ІФ ОВА Світлана Онищук.

На відновлення інфраструктури у Нижньовербізькій громаді потрібно 82 млн грн

Сьогодні працювали в Коломийському районі, який найбільше постраждав через негоду, – пише Онищук. – Через сильні дощі відбулось стрімке підняття рівня води у річках і як наслідок – масштабні підтоплення. Великої біди вода завдала Нижньовербізькій громаді. Цього разу вода забрала й людське життя. Нині громада оговтується від наслідків стихії. У селах досі відкачують воду з приміщень та криниць, проводять її дезінфекцію.

Завдала негода збитків й інфраструктурним об’єктам. У Нижньовербізькій громаді пошкоджені та зруйнувані п’ять мостів та мостових споруд, підтоплені дороги загального користування й комунального значення.

Прикарпатці постраждали від повені

У постраждалих громадах першочерговою є потреба у проведенні будівництва та відновлення пошкоджених гідротехнічних споруд, пише голова ОВА. Так, у Нижньовербізькій, на території якої протікають одразу чотири гірські річки, – необхідно спорудити водозахисні дамби, провести регулювання русел Сопівки, Лючки, Пістиньки для захисту від підтоплення навколишніх сіл.

За попередніми розрахунками, на відновлення пошкоджених об’єктів та будівництво нових  у Нижньовербізькій громаді потрібно 82 млн грн. Там вже виготовили проєктно-кошторисну документацію. Згідно з нею, на будівництво захисних споруд потрібно понад 19 млн грн.

Повінь в Івано-Франківській області

Відтак починаємо працювати з відповідними службами, щоби розробити комплекс заходів, які допоможуть запобігти масштабним підтопленням в майбутньому, – повідомила голова ІФ ОВА. – Разом з очільниками галузевих служб виїхали на місце. У Нижньому Вербіжі провели Регіональну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Вирішили виділити кошти, пальне тощо, щоби допомогти постраждалій громаді у подоланні наслідків негоди.

Окрім того, прикарпатці, які постраждали від стихії, можуть подавати заявки на одноразову грошову допомогу у межах програми соціального захисту населення.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.