Гроші

На Прикарпатті медикам боргують більше ніж 13 млн грн зарплати

Google+PinterestLinkedInTumblr

На сьогодні медзаклади Івано-Франківщини боргують 13 млн 481 тис грн зарплати своїм працівникам. З них 3 млн 303 тис грн — заборгованість перед медиками обласної інфекційної лікарні. За дев’ять місяців у медзакладі скоротили 36 працівників.

Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Ігор Дмитренко на XVII сесії обласної ради, повідомляє Суспільне.

Загалом є у нас дев’ять лікувальних закладів. Загальна заборгованість по області складає 13 млн 481 тис грн по всіх лікувальних закладах, — каже Дмитренко.

З його слів, причина заборгованості виплат в обласній інфекційній лікарні полягає у тому, що це – монопрофільний заклад, і через зменшення захворюваності на коронавірус, у ньому менше пацієнтів.

Про закриття обласної інфекційної лікарні зараз не йдеться. Натомість розглядають можливість об’єднання кількох медзакладів у Центр інфекційних та небезпечних захворювань.

Зараз ми це питання розглядаємо, вивчаємо кількість спроможних і неспроможних лікувальних установ. Після того винесемо рішення на комісію та на сесію обласної ради, — розповідає Ігор Дмитренко.

Голова профільної комісії з питань охорони здоров’я Андрій Яворський каже, що про недофінансування медичних закладів області було відомо ще на початку року.

Ми знали, що фінансування зменшили на 68 млн грн, порівняно з 2021 роком. Заборгованість значно більша, ніж сьогодні озвучили. Тільки по стоматологічній допомозі не вистачатиме понад 3 млн грн. По інфекційній лікарні — до кінця року цифра буде іншою. Так само й в інших медзакладах, — розповів Андрій Яворський.

За його словами, головні лікарі шукають шляхи оптимізації – відпускають працівників у відпустки без збереження зарплати, у такий спосіб не показуючи заборгованість.

Керівник медичної комісії каже, що Національна служба здоров’я України повною мірою розрахувалася із медзакладами обласного підпорядкування за надані послуги. Щоб виправити ситуацію в обласній інфекційної лікарні, потрібно шукати шляхи для залучення грошей у цей заклад.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.