Гроші

На перехресті Стуса – Миколайчука у Франківську встановлять світлофор на сонячних батареях

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні в роботі новий проект з модернізації освітлення центру Франківська, який охопить 23 вулиці міста. Планують реконструювати зовнішнє освітлення території навчальних закладів та оснащення світлофорів сонячними батареями. Перший такий світлофор незабаром з’явиться на перехресті вул. Стуса – вул. Миколайчука, повідомляє прес-служба міського голови.

svetofor_na_solnechnyh_batareyah1

Проект «Вуличне освітлення в Івано-Франківську» фінансується за рахунок кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), та коштів міського бюджету. Згідно з проектом, щорічно споживання електричної енергії КП «Івано-Франківськміськсвітло» зменшуватиметься на 477,8 тис. кВт/год., що дозволить зекономити приблизно 358,363 тис. грн. У І кварталі цього року вже вдалось заощадити 134 тис. грн.

Завдяки реалізації проекту вперше за останні 30 років реконструйовано освітлення території дитячих садків «Пізнайко» на вулиці Сахарова, 32 та в Угорниках, СШ №17 по Набережній ім. Стефаника, 16а, територію біля СШ №25 на вулиці 24 Серпня, 13 та біля СШ №8 по вулиці Коломийській, 9.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків особисто перевірив результат впровадження проекту на території садка «Пізнайко».

«Належне освітлення – це не лише частина благоустрою, але, передусім, безпека мешканців нашого міста. Перевага і в тому, що ми енергетично модернізуємо мережі, замінюємо лампи розжарювання на більш ощадні носії», – поділився підсумками проекту Руслан Марцінків.

В LED світильниках відсутні ртуть, фосфор і не випромінюється ультрафіолет, що виключає викиди та забруднення навколишнього середовища. Світлодіодні лампи надійні та пожежобезпечні, працюють безшумно і не потребують постійного догляду, мають підвищену механічну міцність і вібростійкість, не чутливі до низьких температур, не потребують спеціальної утилізації.

У травні-червні 2016 року планують реконструкцію мереж зовнішнього освітлення у скверах Івано-Франківського національного медичного університету та на площі Адама Міцкевича із застосуванням парково-декоративних опор та світлодіодних світильників, виготовлених ПАТ «Івано-Франківський завод «Промприлад».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні