Гроші

На Франківщині сільрада дозволила “рятувати” річку, вивозячи гравій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

ТОВ «Гірбудінвест» врегульовувало русло річки Бистриця в Івано-Франківській області, вивозячи звідти гравій у великій кількості, повідомляє портал Наші гроші.

Graviy-2[1]

Нещодавно на територію, де співробітники підприємства працювали на тракторах та вантажівках, приїхали представники прокуратури та активісти ГО «Контроль».

З’ясувалося, що у 2014-2015 роках «Гірбудінвест» отримало від облуправлінь Дерземагентсва, рибного господарства, водних ресурсів та Березівської сільради дозволи на проведення робіт по розчистці та регулюванні русла річки Бистриця біля села Березівка Тисменицького району.

До теми. Полювання на «кротів». Як крадуть гравій із річок Франківщини

Після чого фірма почала працювати на проблемній ділянці річки, де Бистриця змінила свій напрям, що в свою чергу стало небезпечним для Березівки. «Гірбудінвесту» потрібно було не допустити подальшого руйнування берега та зменшити динамічний напір паводкових вод на правобережну захисну дамбу.

Однак виявилося, що в обласному бюджету не знайшлося грошей на врегулювання русла річки, хоча проблему потрібно було вирішувати. Тому «Гірбудінвесту» надали всі дозволи, враховуючи, що підприємство буде працювати за власний кошт. За інформацією працівників «Гірбудінвесту», була домовленість, що за таку послугу підприємство може брати відсіяний гравій.

«Скільки конкретно звідти було вивезено гравію, невідомо, як і малоймовірно те, що суто відсіяного. Такий підхід в берегоукріпленні й врегулюванні русла річки не зовсім зрозумілий. Для чого проводити роботу в такому об’ємі і стільки часу? Чому не можна підкорегувати русло річки, а далі – дати можливість річці самій зробити свою роботу. Як свідчать джерела, роботи там проводяться вже дуже довго, а русло річки не змінилось, все стоїть на тому ж самому місці», – повідомили активісти «Контролю».

ТОВ «Гірбудінвест» має дозвіл виконувати роботи то врегулюванню русла Бистриця до 15 грудня 2015 року.

Write A Comment