Гроші

Кредитна картка: за та проти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кредитна картка: за та проти

Більшість українців вже чули або навіть користуються кредитними картками, однак чимало тих, хто все ще не прийняв рішення щодо цього банківського продукту та не знає, що це та як це працює. Розбираємось, які переваги та недоліки мають кредитні картки.

Плюси кредитних карт

Пільговий період. Відсотки за звичайним кредитом нараховуються одразу з дня отримання кредиту, а ось за кредитними картками встановлений пільговий період — проміжок часу, протягом якого відсотки не нараховуються. Іншими словами, якщо повернути позику до кінця такого періоду, переплати за користування кредитом не буде.

Наприклад, кредитна картка від Ukrsibbank https://ukrsibbank.com/cards-category/revolver-credit-card/ має 56 днів пільгового періоду, а тобто майже 2 місяці можна користуватись кредитними коштами без відсотків. Крім цього, за зняття готівки за такою карткою комісія не стягується.

Все в одному. Більше не потрібно оформлювати інші картки: на кредитній картці можуть знаходитись як кредитні, так і особисті кошти. Рахунок також дозволяє отримувати, відправляти та повноцінно користуватись грошами, в тому числі й знімати готівку за потреби.

Необмежений термін. Звичайні кредити видаються на певний термін, а ось кредитні картки такого обмеження не мають. Користуйтесь коштами скільки завгодно, але сплачуйте відсотки вчасно.

Простота отримання. З кредитними картками можна забути про заставу, поручителів та десятки документів: достатньо лише подати заявку та отримати картку, а банк розрахує доступний кредитний ліміт автоматично.

Нецільове призначення. Шопінг, подорож, позика другу чи довгоочікувана покупка — самостійно обирайте, на що саме витратити кошти з кредитної картки.

Фінансова вигода. Безготівкові розрахунки кредитними коштами за карткою відбуваються без комісій. Крім цього, банки нерідко пропонують різні бонуси та програми лояльності, як кешбек, розіграші призів та багато чого іншого.

Мінуси кредитних карток

InLdmwTnS5k_RCwXtGKbLaTkvlN50_FCj-YlwImS61Qpfvm4JDcW0JNM3RhjVPkXlzQ12cNPu5zqvtL4BMV7r_T3dZ0mnVYZzI7PrKl5231LUV96R8mtQ52IjoK8KQq-UQ8ygGjhJ1veE2bm-x1yCO0

Як не крути, однак ідеальних продуктів не буває. Розглянемо головні недоліки кредитних карт:

Обмежена сума. Кредитний ліміт розраховується автоматично, і, як правило, не перевищує позначки у 200 – 300 тисяч гривень. Щоб підвищити отриманий ліміт, можна подати заявку, однак доведеться надати й інші документи, наприклад довідку про доходи, фінансові звіти тощо.

Комісія. За зняття кредитних коштів (не особистих) передбачена комісія, яка у різних банків сягає 4 – 8%. Якщо необхідна саме готівка, в деяких випадках звичайний кредит буде більш вигідним рішенням.

Високі відсотки. Як показує практика, відсотки за користування кредитними коштами за карткою вищі, ніж аналогічні відсотки за звичайними споживчими кредитами. Крім того, для певних цілей, наприклад купівлі авто чи нерухомості, цільові позики будуть значно вигіднішими.

Як бачимо, кредитні картки мають певні переваги та недоліки, однак чи обирати цей продукт чи ні, вирішувати лише вам!

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.