Гроші

«Коломияводоканал» заплатить штраф за встановлення додаткових умов приєднання до мереж

Google+PinterestLinkedInTumblr

Антимонопольний комітет дослідив діяльність суб’єктів господарювання на ринку надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в частині видачі технічних умов у Коломиї. З’ясувалося, що «Коломияводоканал» встановлювало не передбачені законодавством вимоги на приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення та видавав технічні умови пізніше встановленого законодавством терміну.

КП «Коломияводоканал» у період 2019-2021 років та січня-листопада 2022 року для видачі технічних умов на приєднання до систем вимагало у замовників копії документів про право власності на об’єкт, містобудівних умов забудови, рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на будівництво тощо.

Не надавши такі документи, споживач не мав можливості отримати технічні умови на приєднання. Водночас перераховані вимоги не передбачено Правилами користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах України.

Окрім цього, під час дослідження виявили непоодинокі випадки, коли «Коломияводоканал» видавало технічні умови замовникам пізніше встановленого законодавством 10-денного терміну (до місяця і більше часу).

При цьому, споживачі не мають можливості відмовитись від послуг підприємства та звернутись до іншого суб’єкта господарювання, оскільки КП «Коломияводоканал» є єдиним надавачем послуг на відповідному ринку в межах своєї території.

За порушення законодавства комунальне підприємство оштрафували на 30 000 гривень за кожне порушення (60 000 грн сумарно).

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.