Гроші

Калуська лікарня купить медичне обладнання дорожче, ніж інші медзаклади міста

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Районна лікарня Калуської районної ради замовила біохімічний та імуноферментний аналізатор за 988 тис. грн. Кілька місяців тому два медзаклади з того ж міста купували аналогічний товар по 720 тис. грн.

Договір 7 грудня підписали із приватною підприємицею Богданою Волковою. За контрактом замовили імуноферментний аналізатор Labline-100 австрійського виробництва. Це пристрій для визначення наявності антитіл до вірусних або бактеріальних хвороб. Зокрема його використовують для проведення експрес-тестів на COVID-19. Також його можна використовувати для біохімічних аналізів, пишуть Наші Гроші.

Фото ілюстративне

На інших закупівлях медзаклади України купували таке обладнання за різними цінами. Таїровський консультативно-діагностичний центр замовив аналогічний апарат за 899 тис. грн, а Ужгородська міська поліклініка — за 848 тис. грн.

Ще дешевше аналізатор обійшовся іншим бюджетним установам Калуша. У вересні Калуська міська рада придбала Labline-100 у приватної підприємиці Людмили Ніколаєнко за 718 тис. грн. А у липні Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги також уклав контракт на такий апарат із Тарасом Поварчуком. Його ціна становила 720 тис. грн.

Людмила Ніколаєнко відмовилась спілкуватись з журналістом, а приватний підприємець Тарас Поварчук пояснив таку низьку ціну знижками та оптовим придбанням товару: «Я брав їх не один і в мене була дуже велика знижка, тому я мав можливість їх продати за такою ціною. Я не завищую вартість».

Також Поварчук відзначив, що ціна на таке обладнання зростає: «Останнім часом вони (аналізатори) дорожчають. Це залежить від виробника та обсягу партії, яку імпортують».

Теж саме нам підтвердили у компанії «Меділаб», яка продає лабораторне обладнання. У фірмі розповіли, що обладнання можна замовити лише на січень і його вартість росте, а тому остаточну ціну назвати наразі не можуть. За останніми даними, ціна такого аналізатора була 34 тис. доларів, тобто близько 960 тис. грн.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні