Гроші

Кабмін затвердив новий порядок надання субсидій населенню

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це йдеться в постанові Кабміну №106 від 28 лютого, оприлюдненій у вівторок, інформує Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерство енергетики разом з Міністерством інфраструктури мають забезпечити до 15 квітня і до 1 листопада 2015 року виготовлення підприємствами, які надають послуги з газо- та електропостачання і централізованого опалення, бланків заяв про призначення субсидій і декларацій про доходи і витрати одержувачів субсидій, а також доставку їх споживачам.

Кабмін заборонив вимагати від громадян, які претендують на отримання субсидій, документи, не передбачені новим порядком.

У положенні зазначено, що громадяни несуть відповідальність за надані дані про доходи і майно, які вплинули або могли вплинути на надання субсидії та визначення її розміру.

Для нарахування субсидій можуть використовуватися відомості про доходи і розміри платежів, отримані від служб зайнятості населення, житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших компаній, які надають житлокомпослуги або нараховують плату за них.

У новому порядку зазначено, що підрозділи служби з питань соціального захисту населення для призначення субсидій мають право запитувати інформацію у Державної фіскальної служби, Державтоінспекції, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, компаній, які здійснюють технічну інвентаризацію нерухомості, вищих навчальних закладів і фондів соціального страхування.

Уряд встановив, що громадянин, якому призначена субсидія, зобов’язаний протягом місяця поінформувати підрозділ із питань соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих у житлі осіб, їхньому соціальному статусі, змінах у переліку отримуваних житлово-комунальних послугах, умовах їх надання, виконавців цих послуг і про купівлю товарів і послуг на суму понад 50 тис. грн.

Кабмін цією постановою також затвердив зразок заяви та декларації, які заповнюють претенденти на отримання субсидії, а також збільшив граничну чисельність співробітників підрозділів із питань соціального захисту населення в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській і Харківській областях на 1204 людини.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.