Івано-Франківськ та Львів виявились найбільш вигідними містами для купівлі квартири в новобудовах. Термін окупності квартири від здачі її в оренду буде найкоротший в порівнянні з іншими містами України.
Найдовше «відбиватиметься» вартість квартири в новобудовах Херсона і Миколаєва. Щоб повернути вкладені кошти, в цих містах потрібно буде здавати в оренду майже вдвічі довше. Такі дані випливають з відкритого рейтингу комфортності міст України 2021 року, опублікованого тижневиком «Фокус», пише Захід.нет.
Для визначення власного рейтингу окупності житла для оренди у різних містах України ми взяли умовну квартиру площею 45 м2 у новобудові і на її прикладі за допомогою даних рейтингу «Фокусу» – середня вартість квадратного метра житла у місті і середня вартість місячної оренди – визначили термін, за який орендна плата покриє вартість квартири.
В Івано-Франківську такий термін виявився найкоротшим: власник поверне кошти за квартиру, здаючи її в оренду протягом 8,5 років. Найближчим до лідера рейтингу виявився Львів (8,8 років). Натомість у інших великих містах Західної України термін окупності суттєво вищий – Рівне (11,5 років), Тернопіль (12,6 років), Луцьк (13,1 років), Чернівці (13,4 років), Ужгород (14,1 років).
Для порівняння: «відбивати» квартиру орендною платою в Одесі чи Дніпрі доведеться майже 10 років, у Харкові і Києві – більше 10 років. А у Хмельницькому, Сумах чи Полтаві – більше 15 років.
«Ці показники все-таки варто сприймати лише як свідчення тенденцій щодо нерухомості по містах України. В реальних випадках ціна оренди може відрізнятися в залежності від стану, ремонту і умеблювання квартири, а сама вартість квартири – від класу новобудови», – пояснює Денис Шульга, співзасновник порталу «Енциклопедія Новобудов».
Для конкретних розрахунків власники квартир мають врахувати і якість ремонту та облаштування квартири, які, наприклад, у Львові сьогодні коливаються в межах 150-450 $/м2 – в залежності від матеріалів та вподобань. Хороший стан помешкання суттєво впливає на вартість оренди, але надмірні вкладення в інтер’єр окуповуватимуться значно довше.
Читайте: Без паперів буває дорожче. Наскільки чорний ринок оренди житла у Франківську
Варто зауважити, що вартість житлової нерухомості в Україні за останній рік зросла, подорожчання склало в середньому близько 15% вартості. Причиною експерти називають зростання собівартості будівництва.
«З початку пандемії та карантинів відбувалися зміни у виробництві та доставці матеріалів. Деякі позиції – наприклад металопродукція, утеплювальні матеріали – піднімалися майже двічі. А коли ситуація почала виправлятися, почали дорожчати енергоносії – газ для юридичних осіб від початку року зріс в 3,5-4 рази. Все це і відбилося на собівартості будівництва та, відповідно, цінах на квартири в новобудовах», – пояснює Сергій Смірнов, маркетолог в сфері нерухомості.
За його словами, у багатьох житлових комплексах по Україні впродовж року піднімалися ціни. А нові проекти, вартість у яких традиційно найнижча, відкривають продажі вже з урахуванням нових цін. Що ж до оренди, то, крім вартості самих квартир, на ринок впливає і карантинна ситуація, яка свого часу була стримуючим фактором, особливо на початку пандемії через локдауни, онлайн-навчання у вишах і зменшення кількості туристів. Втім ця ситуація, на думку експертів, може змінитися у зв’язку з масовою вакцинацією уже наступного року.
Comments are closed.