Гроші

Івано-Франківщина кличе інвесторів з ЄС для побудови доріг та розвитку туризму

Google+PinterestLinkedInTumblr

На Івано-Франківщині стартує проект «Єврокарпастька ініціатива», про це сьогодні, 3 березня, на прес-конференції заявив голова ОДА Олег Гончарук.

«27 лютого вже відбулося перше засідання Координаційної ради Єврокарпатської ініціативи, – повідомив він. – Були присутні представники багатьох консульств ЄС – Польщі, Словаччини, Угорщини, зараз ми працюємо для залучення ще ряду країн ЄС, були народні депутати, депутати місцевих ради, знані економісти. Знайшов час і був присутній посол ЄС в Україні Ян Томбінський».

Goncharuk_05вано

Як каже Гончарук, основна мета проекту – показати сприятливість інвестиційного клімату області і відкритість її для залучення іноземних інвестицій. Цю ініціативу підтримують і Президент, і Прем’єр, і голова ВР. «Я залучився особистою підтримкою Президента і він буде сприяти у реалізації цієї ідеї», – зазначив він. Ще одним доказом підтримки проекту є вчорашнє рішення ВР при внесенні змін до бюджету про додаткове виділення 700 мільйонів гривень на програму «Розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського єврорегіону» (доріг Мукачеве – Львів, Татарів – Кам’янець-Подільський, Стрий – Мамалига).

У рамках цього проекту пріоритетними є три речі, які взаємопов’язані, дороги – бізнес-туризм.

«У нас одна з найменших протяжностей дорожнього полотна, але в той же час воно найгірше, – зазначив голова ОДА. – Системний підхід до вирішення цього питання зараз чітко розробляється, і я, як голова ОДА, кажу – все, що буде робитися по дорогах, всі кошти – люди будуть знати на що вони витрачаються. Добрі дороги – це сприяння для малого і середнього бізнесу. І, звісно, туризму».

Важливим є також подальше впровадження проектів, що стосуються виробництва калійних добрив, відкриття заводу гумусу, створення бальнеологічних спа-центрів, відкриття нових гірськолижних курортів, тощо.

Для реалізації проекту в області буде проведено інвентаризацію об’єктів, сприятливих для інвестування, реалізовано комплекс заходів спрямованих для формування комфортних умов для ведення бізнесу та активізації діалогу між органами влади, потенційними інвесторами та громадами на місцях. З членів Координаційної ради розвитку області будуть створені робочі групи за секторальним принципом задля розроблення програми розвитку регіону за європейськими стандартами.

Кошторис цього проекту – 50 млн. євро і отримає  їх область у разі виконання низки умов – покращення інвестиційного клімату та інвентиризація об’єктів. Як каже, Гончарук, перші кроки мають бути зроблені в найближчі три місяці.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.