Гроші

Франківське “Теплокомуненерго” “лідирує” за заборговоностями у місті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 2 лютого, в Івано-Франківську на щотижневій оперативній нараді у міського голови обговорили стан дебіторської та кредиторської заборгованості комунальних підприємств та заходи щодо її зменшення.

Дебіторська заборгованість, рахунки до одержання — суми, які нараховуються підприємству від покупців за товари або послуги, продані в кредит. В балансі підприємства записуються як активи.

За словами Михайла Смушака, директора міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, кредиторська заборгованість – це найдешевший кредитний ресурс підприємства.

“Нині комунальні підприємства Франківська мають дебіторську заборгованість у сумі трохи більше 138 мільйонів гривень. Левова частка – це “Івано-Франківськтеплокомуненерго” та КП “Івано-Франківськводоекотехпром”. Ще десять мільйонів – КП “Єдиний розрахунковий центр”, – повідомляє він.

Також Смушак зазначив, що по населенню є тенденція зростання дебіторської заборгованості. Заходи, що вживають підприємства – це стягнення боргів через суди, психологічні важелі впливу через діалог.

Щодо кредиторської заборгованості, додає Михайло Смушак, то знову ж таки “Івано-Франківськтеплокомуненерго” – найбільший боржник, 123 мільйони гривень підприємство винно за газ.

“Це, звісно, величезна сума. Проте, якщо порівнювати з іншими українськими підприємствами, то наше – одне з найкращих по сплаті”, – говорить він.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні