На операції серця міська влада вже виділила 190 тисяч гривень, ще 200 тисяч лікарі чекають наступного тижня.
Про це повідомили у п’ятницю, 3 березня, у центральній міській лікарні на прес-конференції щодо фінансування каодіологічгої галузі.
Заступник головного лікаря Олег Ціхонь каже, що медзаклад єдиний у місті, який проводить оперативні втручання при гострому інфаркті міокарда. Проблема з коштами, говорить, є постійно, але завдяки ініціативі лікарів та депутатів її вдалось вирішити.
«За рахунок додаткового фінансування з міського бюджету ми можемо надавати безкоштовну допомогу хворим при гострому інфаркті міокарда, – зауважив він. – Проблема залишиться, бо коштів вистачить на місяць-півтора».
Обласний кардіохірург Андрій Матлах розповідає, що цьогоріч обласна програма передбачає 3,5 млн гривень на кардіологію. З них 600 тисяч гривень витратять на закупівлю наборів для проведення операцій.
«Ця сума невелика для нас, за ці кошти ми можемо закупити 33 набори для стентування, тобто прооперувати 33 пацієнтів. Минулого року нам вдалось зробити 404 такі операції, та ми все одно сподіваємось, що дофінансування із обласного бюджету буде», – додає Матлах.
Лікарі розповідають, що один стент коштує 4900 гривень, а операція загалом – 15 тисяч гривень. Пацієнти її не оплачують, тому коштів і бракує. Та з деякими постачальниками лікарня має домовленості і бере стенти у борг, щоб рятувати життя.
Завідувач відділення кардіології Лілія Сорохтей розповіла, що проблема піднялась, бо в лікарні закінчилось обладнання. Лікарі одразу ж звернулсь до влади міста.
«Ми сподіваємось, що із висвітленням цієї проблеми ми отримаємо дофінансування. У департаменті було засідання, де нас запевнили, що робитимуть все можливе, аби виділити додаткові кошти», – каже Сорохтей.
Вона зауважила, що за два місяці цього року вже було 67 пацієнтів із інфарктом міокарда. Проте останні тижні в лікарні не брали хворих, бо немає стентів для операції.
Хірург та депутат обласної ради Олег Атаманюк запевняє, що департаменту фінансів вже дали доручення вишукати 1,5 млн гривень і спрямувати їх на програму серцево-судинних захворювань.
«Це питання вирішується спільними зусиллями, влада має бути зацікавлена у тому, щоб рятувати життя мешканців своєї області», – зазначив Атаманюк.
Comments are closed.