Гроші

Франківська громада готується збирати урожай. Найбільше – у Радчі

Google+PinterestLinkedInTumblr

Попри те, що посівну через несприятливі погодні умови аграрії розпочали пізніше, засіяні культури добре розвинулись. Цьогоріч комунальне підприємство «Франківськ-АГРО» засіяли удвічі більше земельних площ у селах громади – 160 гектарів. Найбільше земель засіяли у Радчі.

Це – на 90 більше, ніж у 2022 році, повідомляє пресслужба міського голови Руслана Марцінків.

Якщо говорити про посівні компанії 2022 та 2023 роки, то ми збільшили удвічі земельні площі, тому що минулого року ми змогли засадити понад 70 гектарів, то цього року маємо 135, – каже заступник міського голови Микола Вітенко. – Зокрема, якщо говорити про асортимент, то це та ж соя – 78 гектарів нам вдалося засіяти на полях громади. Це є 40 гектарів соняшнику – це є нова культура, яким КП «Франківськ-АГРО» зараз займається, і так само ми ще змогли засадити 18 гектарів гречки.

У селі Радча, де засіяно найбільше землі – понад 73 гектарів, соняшник вже показав хороший ріст. Тут є 3 ділянки, засаджені комунальним підприємством. Аграрії кажуть, дощова погода у травні не надто нашкодила, а лише відтягнула початок посівної, бо техніці важко було заїхати на поля. Однак надалі дощі не завадять у подальшому розвитку культур, а тому КП «Франківськ-АГРО» очікує на хороший урожай.

Погано було, тому що земля намокла і важко було зайти технікою, її обробити та засіяти. Коли ми вже посіємо культуру, звичайно, для її розвитку потрібна волога, тому не є дуже і зле, – розповідає в.о. директора КП «Франківськ-АГРО» Дмитро Сергенюк. – А коли ми вже будемо збирати урожай, коли будуть іти жнива, треба доброї сухої погоди. Щоб міг і комбайн заїхати та не буксував, і щоби саме насіння соняшнику було в базових показниках. На цій ділянці в нас засаджено 19 гектарів соняшника і 5 гектарів гречки.

За словами Сергенюка, у Франківську очікують непоганий урожай соняшника і гречки ближче до другої половини вересня.

Засівати землі у селах громади розпочали ще минулого року. З кожною посівною компанією земельний банк збираються розширювати. Для ефективнішого використання паїв, Руслан Марцінків закликав селян домовлятися із комунальним підприємством щодо обробітку земельних ділянок.

Я закликаю іванофранківців домовлятися з комунальним підприємством і давати на обробіток поля. А цього року у нас три культури: соняшник, соя і гречка. Віримо в те, що зродить добре, ціни будуть гарні та ми зможемо дещо реалізувати. А дещо розприділити за соціальними програмами, щоб допомагати людям, – говорить Руслан Марцінків.

Загалом, найбільше земельних ділянок засіяли у селі Радча – понад 73 гектари, у Тисменичанах – 40 гектарів, Добровлянах – 11 та Братківцях – близько 10 гектарів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.