Гроші

Франківщина щороку втрачає 700 мільйонів – через витоки води і тепла

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Івано-Франківській області втрати через витоки води і тепла досягають 700 млн. гривень на рік, а загалом по Україні цей показник становить понад 90 млрд. гривень.

grnn

 

Зокрема, втрати при транспортуванні гарячої води від котелень до житлових будинків у Івано-Франківській області, а також втрати тепла через неутеплені стіни і старі вікна досягають 560 млн. гривень. Втрати від витікання води на аварійних ділянках трубопроводів оцінюються ще в 140 млн. гривень. Такі оцінки отримані в ході дослідження, проведеного Федерацією роботодавців України.

З 1 квітня тарифи на гарячу воду у всіх регіонах України підвищили на 55-57%, на опалення – на 73%. З 1 травня тарифи на водопостачання та водовідведення зростуть на 12-100% залежно від регіону.

У аварійному стані перебувають близько 60% водопроводів, а ступінь зносу системи опалення в Україні в середньому досягає 35-40%.

За обсягом витоків води і тепла Івано-Франківська область займає 21 місце серед областей України, а довжина аварійних трубопроводів в області становить 437 км.

Найбільші втрати відбувалися в Київській (11% від сумарної вартості втрат води і тепла), Львівській (9,6%), Дніпропетровській (9,5%), Харківській (8,42%) областях. До початку бойових дій на Сході України на Донецьку область припадало 12% всіх втрат, на Луганську – 9%. Найменші втрати в Тернопільській (0,5%), Чернівецькій (0,4%) та Закарпатської (0,1%) областях.

Надалі із зростанням зносу комунальних систем частка втрат в собівартості послуг – холодного та гарячого водопостачання, водовідведення та опалення – буде і далі зростати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.