Гроші Світ

“ДТЕК Західенерго” Ахметова не сплачує Франківській облраді 149 мільйонів боргу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 5 липня, у Франківську провели чергове засідання бюджетної комісії облради, де обговорили заборгованість ПАТ “ДТЕК Західенерго”. Підприємство є одним з найбільших в Україні виробників електроенергії та тепла. Воно не сплачує екологічний податок до обласного бюджету.

b2c64f8f9e6185a2a0758f69ae856bc0

На сьогодні заборгованість ДТЕК становить 149 мільйонів гривень. “Західенерго” припинило платити податок в третьому кварталі 2015 року. Державна фіскальна служба вже декілька разів дає ДТЕК відстрочку платежів. Тепер підприємство має сплатити 96 мільйонів гривень до 29 липня. Цікаво, що його власником є Рінат Ахметов. Членів комісії обурило, що найбагатша людина України нібито не може знайти кошти, аби оплатити борг обласному бюджету.

13579984_1170094963057721_2074311642_o

Представники ДТЕКу запевнили, що борг закриють, але точний термін, коли ж це станеться, назвати не змогли. Голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв зазначив, що за ці кошти можна було б реалізувати соціальні програми для учасників АТО.

“У нас є сотні звернень від людей, на які ми не можемо виділити кошти, – каже голова облради Олександр Сич. – Якщо, наприклад, зірве кладовище, люди будуть знати, хто винен. Не обласна рада і адміністраця, а ДТЕК Західенерго. Вони до вас підуть і ви не зможете працювати”.

Голова комісії Микола Палійчук каже, що це питання треба виносити на сесію облради і розпочати перегляд приватизації. Його підтримав і Олександр Сич.

“Якщо до сесії ДТЕК не сплатить борг, ми будемо вимагати іншими законними способами, щоб підприємство це зробило”, – додав Палійчук.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні