Гроші

Дружина затриманого за хабар ректора розповіла, звідки в її чоловіка два мільйони

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Дружина затриманого на хабарі ректора Львівської державної фінансової академії Галина Буряк назвала затримання свого чоловіка за підозрою у хабарництві провокацією, пов’язаною з перевиборами ректора Львівської фінансової академії, пише ZAXID.NET.

Rector[1]

Нагадаємо, що у вівторок, 17 березня, у Львівській фінансовій академії відбулися вибори ректора, на яких викладачі академії за участі студентів більшістю голосів переобрали Петра Буряка, який займає посаду ректора з 1996 року і якого у понеділок затримали за підозрою у хабарництві.

Після затримання ректора правоохоронці провели обшуки у його кабінеті та помешканні, під час яких, за інформацією МВС, виявили і вилучили готівкою понад ₴2 млн, а також 5 кг золота.

Дружина 64-річного ректора Галина Буряк розповіла про подробиці обшуків і пояснила, звідки у родини науковців взялись такі гроші.

Ви зв’язалися із нами, бо вважаєте, що ЗМІ упереджено і однобоко подають інформацію про затримання вашого чоловіка і подальші обшуки. У чому саме ЗМІ помиляються?

Насамперед, такої кількості золота, як повідомляють [5 кг, за даними МВС] не було вилучено. Взагалі, золота, як такого не було – були золоті вироби в незначній кількості. Жодних кілограмів в квартирі ніхто не знайшов. Я з цього приводу вже телефонувала слідчому і мені сказали, що саме ЗМІ так подали цю інформацію.

Неправда, інформація про 5 кг золота була поширена офіційними каналами МВС з посиланням на керівника львівської обласної міліції Дмитра Загарію. І все ж, що саме вилучили під час обшуку?

Це були обручки, сережки, придбані ще років 30 тому. Там ще бирки збереглися, за якими можна визначати, що вони були придбані ще за Радянського Союзу. Кількість їх і вартість я не рахувала, однак в добру жменю їх можна взяти.

Загалом у ЗМІ інформація висвітлюється дуже однобоко, в повідомленнях не вказується, що затримання відбулося напередодні виборів, за межами навчального закладу. Вважаю, що все, що відбулося – це провокація напередодні виборів. Напевно, хтось хотів їх зірвати чи зробити в своїх інтересах.

У вас є припущення, у чиїх?

Ні, немає. Гадаю, з цим будуть вже розбиратись слідчі органи. Можливо, ми з часом теж зорієнтуємось, а зараз дуже важко, тому що ми такого не очікували.

Де саме затримали вашого чоловіка і за яких обставин?

Поза межами навчального закладу, під час обідньої перерви. Не можу сказати, де саме. По-моєму, в кафе.

Про обставини затримання теж не можу багато розповісти, бо з чоловіком ще не спілкувалася. Сила [з боку міліціонерів], я думаю, не застосовувалась… Однак конверт [з грошима] був підкладений. І там, по-моєму, не було відбитків пальців. Очевидно, що це провокація, яка заздалегідь готувалася в переддень виборів.

Інформація про вилучені під час обшуку кошти відповідає дійсності?

Ну, відносно грошового еквіваленту [понад ₴2 млн, за даними МВС] – ця інформація правдива.

І це все було вилучене в помешканні?

Так, ми тримали гроші в помешканні, бо збирали на лікування за кордоном для чоловіка.

Вам не страшно було тримати такі гроші вдома?

Ну, не знаю, складав він собі ті гроші, щоб були. Ви знаєте, аби поїхати за кордон на лікування – потрібна немала сума грошей.

Де ви взяли ці гроші?

Ми назбирали їх впродовж дуже багатьох років життя. Бо зарплата в чоловіка – до 10 тис. грн., ще була і моя зарплата – 5 тис. грн. Якщо це збиралося в межах 15-20 років, то, думаю, можна назбирати таку суму. Ми збирали, вимінювали, складали.

А чому гроші тримали і вдома, і в кабінеті?

Ну, на це питання я не можу відповісти, щодо кабінету я не знаю. Адже я з чоловіком [після затримання] не спілкувалася. А вдома всі зберігають гроші. А де ще зберігати? За роки стільки грошей можна, в принципі, наскладати.

Вашого чоловіка наразі утримують у СІЗО, чи планує він вийти на волю під заставу?

Нехай цими питаннями наразі займаються слідчі, вивчають їх. Не знаю, що вони там далі запропонують. Ще нічого не розглядали і не пропонували. Наразі із своїм чоловіком я не контактую, буду контактувати завтра.

Ви стверджуєте, що гроші збирали на лікування чоловіка – чим він хворіє?

Я б насправді не хотіла виносити це на широкий загал. Йдеться про викривлення сонної артерії. У нього вже близько десяти років проблеми з цим. В Україні ми лікуватись не хотіли, тому планували зробити це за кордоном.

Де саме ви планували проводити лікування?

Спочатку ми хотіли назбирати необхідну суму 100 тис. доларів, а вже потім визначатись, де саме.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.