Гроші

Для паспортизації пам’яток на Івано-Франківщині щороку потрібно 372 тисячі гривень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській області є 1098 пам’яток архітектури місцевого значення та 132 національного. Більшість з них ще не паспортизовані.

Про це у понеділок, 21 грудня, на засіданні постійної депутатської комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та комунального господарства Івано-Франківсьуої обласної ради повідомив Ігор Гаркот, начальник служби містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА.

До теми. Мистецтво на руїнах. Репортаж зі школи мистецтв у селі Гвіздець

gvizdec_school6

Програма паспортизації почала діяти у 2003 році, і за цей час свій паспорт отримали лише 392 пам’ятки.

Мета програми – подовження терміну використання споруд чи монументів. Під час паспортизації фахівці виявляють проблеми та дають поради щодо експлуатації. А наявність відповідного документу забезпечить захист та підтримку архітектурних пам’яток.

Серед пам’яток архітектури Івано-Франківської області багато церков. Щоб паспортизувати їх, необхідно 1 мільйон 752 тисячі гривень, підрахували фахівці.

“Програма передбачає виділення 372 тисяч гривень щороку, щоб таким чином до 2020 паспортизувати ще 353 обласні пам’ятки, – каже Гаркот. – Тобто до 2020 ми паспортизуємо більше половини пам’яток”.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні