Гроші

Держкіно виділить кошти на зйомку фільму «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Наприкінці минулого тижня під час прес-брифінгу у кінотеатрі «Жовтень» Державне агентство України з питань кіно оголосило результати Десятого конкурсного відбору кінопроектів, що претендують на фінансову підтримку держави.

Цього року експертна комісія отримала до розгляду рекордну кількість робіт – 289, пише detector.media. Із них 164 проекти вийшли до другого туру Десятого пітчингу, але до початку презентаційних сесій, які тривали п’ять днів, двоє кандидатів зняли свої проекти з конкурсу (ПП «Кіностудія Інтерфільм» з фільмом «Посланник» режисера Романа Балаяна та «Інспірейшн філмз» із документальною стрічкою «Світ без ідей. Історія Паризької комуни» Олексія Левченка).

У результаті, 78 стрічок із 162 отримали прохідний бал (37) і стали переможцями Десятого пітчингу. На їхнє виробництво держава виділить понад 600 млн грн.

Найбільшу кількість балів – 44,22 – отримав короткометражний фільм «Ковчег» режисера Крістіана Жерєгі (компанія «Пронто фільм», продюсер – Максим Асадчий). Це заснована на реальних подіях історія про військового капелана, який рятує покинутих домашніх тварин у розбомбленому селі Піски під Донецьком. Крістіан на власні очі бачив «ковчег»-БМП цього капелана, коли служив в АТО. Головними героями його стрічки будуть собака, кіт і кінь, а роль капелана погодився виконати російський актор Олексій Серебряков, який кілька років тому емігрував до Канади. Режисер переслідує мету соціального виховання своєї аудиторії. Стрічка коштуватиме трохи більше 2 млн грн., стільки ж творці отримають від держави.

Серед переможців є фільм про Івано-Франківськ.

Так у категорії неігрові фільми фінансування здобув фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.