Гроші

Депутати знову хочуть підвищити ціни на алкоголь, сигарети і бензин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 1 січня 2015 року споживачі будуть змушені платити додатково 2% акцизу при роздрібній купівлі всіх підакцизних товарів – алкогольних і тютюнових виробів, пива та нафтопродуктів

акциз

Про це, як повідомляють «Коментарі», йдеться в законопроекті №4335а, поданому урядом.

«Спочатку ми думали ввести 2% податку на продаж взагалі всіх товарів. В інших країнах є подібні податки – наприклад, у США (на рівні окремих штатів). Але згодом, вирішили поки обмежитися лише підакцизними товарами. Цей податок буде йти в місцеві бюджети. Ми очікуємо в сумі надходження від цього податку на рівні від 2 до 4 млрд грн на рік», – заявив голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус на прес-конференції «Урядовий пакет комплексних змін до податкової системи України в рамках Концепції реформування податкової системи України».
При цьому міністр визнав наявність проблеми з тіньовим сектором ринку підакцизних товарів.
«Тіньовий ринок підакцизних товарів в Україні зараз становить від 20 до 30%. І з ним ми боремося. У розвинених країнах тіньовий ринок алкоголю і тютюну становить до 10%. І наше завдання зараз знизити українські показники нелегальної продукції до цієї цифри», – заявив Ігор Білоус.
У той же час у профільних асоціаціях виробників підакцизних товарів вже заявили, що вони «шоковані» даним законопроектом.
«Я здивований і ошелешений цим законопроектом. Не так давно, коли вкотре порушувалося питання про нове підвищення акцизу, міністр фінансів Олександр Шлапак чітко заявив: панове, позитивного сумарного ефекту від цього не буде. Міністр фінансів сказав, що більше не можна тиснути підакцизні галузі. Бюджет за сумою всіх відрахувань тільки втрачає. За I півріччя 2014 р. у пивоварів 13,1% падіння. Підприємства стоять на межі закриття, у несезон завантаження виробничих потужностей становить 40%. Є приклад сусідньої Росії, де так само безвідповідально «балувалися» з акцизом, і закрили вже 9 підприємств», – нагадав виконавчих директор Асоціації «Укрпиво» Ігор Товкач.
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: