Гроші

Ціна на газ для України до кінця березня складе 385 дол. за тисячу кубометрів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Віце-президент Європейської комісії з енергетичних питань Гюнтер Еттінгер повідомив, що Україна та РФ погодилися з тим, що ціна на газ для України до кінця березня складе 385 дол. за тисячу кубометрів, повідомляє УНІАН.

«Вона (ціна) гарантується російськими партнерами і не може змінюватися в односторонньому порядку», – заявив Еттінгер післятрьохсторонніх переговорів у Брюселі. Крім того, також до кінця березня буде скасовано принцип «бери або плати».

Еттінгер стверджує, що обсяги і час поставок газу визначатиметься українською стороною. Разом з тим неодмінною умовою, яка висунула російська сторона, є умова передоплати, зазначив Еттінгер.

«Нафтогаз України» може замовляти обсяги газу, отримувати рахунок від «Газпрому» і отримувати обсяги газу, які він оплатив », – пояснив вимогу Москви віце-президент ЄК.

Разом з тим він поділяє і питання, яке було підняте російською стороною, про які саме обсяги газу може йти мова до кінця року. При цьому він також повідомив, що є розуміння того, «що розумним буде поставка для «Нафтогазу України» 4 млрд кубометрів після фінансування.

Поки гарантій фінансування закупівлі даних обсягів газу немає .

За словами Еттінгера, за 5 робочих днів ЄК має намір з’ясувати питання оплати.

Крім того, також «Нафтогаз», незважаючи на процес у Стокгольмському арбітражному суді, зобов’язується оплатити 1,3 млрд дол. за поставлений газ листопада-грудня минулого року і з березня ц. р. по наступні місяці.

Еттінгер зазначив, що ця сума – 1 млрд дол. – буде або частиною боргу української сторони російської, або повністю погасить існуючий борг, розмір якого буде визначений Стокгольмським арбітражем.

За словами Еттінгера, в даний час робота триває над двома проектами угод: перша угода є політичною і має бути підписана двома міністрами, друга ж – бізнес-угоду, яка буде підписана главами «Газпрому» і «Нафтогазу».

«Ми досягли прогресу і підготуємо до наступного тижня все, щоб у разі позитивного результату обидві сторони змогли підписати угоди», – підкреслив Еттінгер.

Нагадаємо, ще раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив, що Арбітражний суд Стокгольма в рамках розгляду додаткового позову Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до російського газового монополіста «Газпрому» про встановлення тимчасової ціни та умов поставок російського газу в Україну може прийняти проміжне рішення вже в листопаді. Раніше Яценюк зазначав, що Україна має в своєму розпорядженні два сценарії розвитку газових переговорів. Перший передбачає підписання тимчасової угоди між НАК «Нафтогаз України» і російським «Газпромом» про умови поставок газу в опалювальний період – аж до 31 березня 2015 року. Другий сценарій припускає винесення тимчасового рішення суду, яке буде підставою для організації поставок палива.

Для стабільного проходження опалювального сезону Україна повинна закупити щонайменше 5 млрд кубометрів газу. На поточний момент в українських ПСГ накопичено близько 17 млрд кубометрів.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: