Гроші

Чи буде долар по 45 та чи подорожчає комуналка у 2023 році – прогноз ICU

Google+PinterestLinkedInTumblr

Офіційний курс гривні до кінця року залишиться на поточному рівні – близько 36,6 грн. Але до кінця 2023 року гривня подешевшає до 40,2 грн/долар, прогнозують аналітики інвесткомпанії ICU (інвестиції, капітал, Україна).

Чи подорожчає комуналка у 2023 році — прогноз ICU

Подібно до ЗСУ на полі бою українська економіка змогла уникнути найгіршого сценарію та швидко пристосувалася до нових реалій. Як Україна закінчує перший воєнний рік та чого чекати у наступні 12 місяців – у новому макроогляді #ICUresearch.

Коротке резюме:

Після падіння ВВП на 45-50% у перші місяці війни економіка почала відновлюватися завдяки покращенню безпекової ситуації та відновленню логістики.

Проте руйнування енергетичної інфраструктури через масовані ракетні обстріли РФ може стати новою реальністю в наступні місяці. Перебої в постачанні електроенергії стануть ключовим викликом для економіки.

Інфляція продовжує прискорюватися. Очікується, що вона сягне пікового значення у лютому 2023 року. Після того почне уповільнюватись.

Українська економіка залишається критично залежною від міжнародної фінансової допомоги. Нещодавні оголошення про нові значні пакети фінансової допомоги від ЄС та США на 2023 рік обумовлюють покращення прогнозів щодо платіжного балансу України.

Читайте: Донат дня. Важкопоранена косівчанка, голова “Жіночого ветеранського руху” Андріана Сусак потребує підтримки

Приплив іноземних кредитів та грантів надасть НБУ достатньо ресурсів для значних валютних інтервенції й водночас поповнення міжнародних резервів. Ми тепер очікуємо, що курс гривні послабиться лише незначно – до 10%, а НБУ зможе накопичити резерви до понад $35 млрд до кінця 2023 року.

Через скорочення реальних доходів українців наступного року не слід очікувати на підвищення комуналки. Якщо тарифи й вирішать підвищувати, то, на думку експертів, воно буде незначним.

На думку аналітиків, основним викликом української економіки найближчим часом стануть перебої в енергопостачанні. Понад те, проблеми з електроенергією можуть стати новою реальністю для України.

Загалом, українська економіка залишатиметься вразливою. Проте водночас досить життєздатною та у значно кращому стані, ніж можна було б очікувати на початку повномасштабної війни, — резюмували аналітики ICU.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.