Гроші

Чому варто інвестувати в ОВДП? Аналіз від Фрідом Фінанс Україна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

19 липня 2019 року Міністерство фінансів України повідомило про збільшення портфелю облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) до 16,88 млрд. Це сигналізує про зростання популярності цінних паперів серед інвесторів. Інвестиційна компанія Фрідом Фінанс Україна розповідає чому варто вкладати кошти у держоблігації.

Безпека

ОВДП вважаються найбезпечнішим типом інвестування. Їхнім емітентом є Мінфін, що гарантує інвестору повернення вкладених грошей у повному обсязі. Наприклад, у випадку з депозитом вкладник може повернути максимум 200 тисяч гривень з відсотками включно, якщо фінансова установа буде визнана неплатоспроможною.

Окрім цього, можна продати облігації і повернути 100% вкладених коштів, не втрачаючи прибуток.

Відсутність оподаткування

Якщо ви відкриваєте депозит у банку, ви зобов’язуєтесь щомісячно сплачувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), що становить 18%, а також військовий збір – 1,5%.

Інвестування в ОВДП звільняє вас від виплачування ПДФО, буде стягнений лише військовий збір.

Гарантований прибуток

Державні цінні папери гарантують вкладнику фіксовану відсоткову ставку у розмірі 13% у гривнях і 5% – у доларах США. Ставка не змінюватиметься протягом усієї дії договору. У Фрідом Фінанс Україна прибуток нараховується щомісяця. Зазвичай в інших установах нарахування відбувається двічі на рік.

Де придбати ОВДП?

Державні цінні папери можна придбати лише за посередництвом брокерів. Вони мусять мати ліцензію Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) для діяльності на біржі. Компанія Фрідом Фінанс Україна має дозвіл на надання депозитарних, дилерських та брокерських послуг.

Кожен посередник пропонує власні умови. Наприклад, ви можете придбати держоблігації за 2 тисячі гривень, а також сплатити комісію у розмірі 300 грн, і сплачувати ще 50 грн щомісяця за обслуговування.

Freedom Finance Україна продає ОВДП за 1150 грн і не стягує жодної комісії. Варто зазначити, що компанія є частиною американської корпорації Freedom Holding Corp, що відкриває інвестору двері в іноземні фондові ринки. Вкладник може придбати одну облігацію за 1150 доларів США і мати щорічний прибуток у розмірі 5%.

ОВДП – надійний інструмент для вкладень, який гарантує прибуток за фіксованою відсотковою ставкою і дає можливість повернути інвестовані кошти у повному обсязі. Також звільняє від ПДФО у розмірі 18%.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.