Гроші Світ

“Чоловік Божий” та корупція: суд закрив справу проти Левицького

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 20 квітня, апеляційний суд Івано-Франківської області відхилив скаргу прокуратури у справі проти Олександра Левицького, нині заступника міського голови Руслана Марцінківа з питань діяльності виконавчих органів міської ради. Справа була порушена за порушення вимог фінансового контролю.

Левицький Олександр

Нагадаємо, Левицький також відомий у місті як “Чоловік Божий” – 28 січня 2014 року на засіданні Народної Ради він досить гостро висловився проти художника Андрія Єфіменка (“…Там встав якийсь художник, я його перший раз бачу в житті, дякувати Богу, та при всій повазі, чуєш – за мене проголосувало купу людей, чоловіче Божий, – а ти помовчи будь-ласка!..”).

“Коли Левицький звільнявся з посади заступника голови обласної ради, він зобов’язаний був подати декларацію, він її надав, але з запізненням, – коментує Любов Безусова-Попович, прес-секретар апеляційного суду. – Тоді відкрили справу про корупційні діяння, бо це порушення підпадає під таку кваліфікацію. Але за малозначимістю та курйозністю, адже кілька днів не грають великої ролі, справу закрили”.

На засідання сам Левицький не прийшов. Прокурор нині клопотав, аби суд скасував постанову міського суду від 18 березня про закриття справи, у якій суд першої інстанції не знайшов “складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП”.

Так, 7 грудня 2015 року Левицький перестав обіймати посаду першого заступника голови обласної ради, а відтак припинив діяльність, пов’язану із виконанням функцій місцевого самоврядування.

“Проте, будучи ознайомленим із вимогами фінансового контролю, в порушення вимог статті 12 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2015 року по 07.12.2015 року), декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період з 01.01.2015 року по 07.12.2015 року до Івано-Франківської обласної ради не подав, а подав несвоєчасно 18.12.2015 року”, – йдеться у матеріалах справи.

Раніше сам Левицький у суді своєї вини не визнав, та пояснив, що він не вбачає порушення Закону, оскільки законодавством не встановлено конкретних термінів, щодо подання декларації при припиненні трудової діяльності.

Пригадаємо курйозний виступ Левицького:

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні