Гроші

“Буковель” і “Бистрицю” з’єднають новою дорогою за державний кошт

Google+PinterestLinkedInTumblr

Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» уклало з ТОВ «ПБС» три договори загальною вартістю 30,6 млн грн – на капітальний ремонт лісової дороги протяжністю 9,2 км. Ця дорога, що проходить межею природного заповідника «Горгани», з’єднає відомий гірськолижний курорт «Буковель» з новим курортом «Бистриця». Проєкт планують завершити до кінця року, повідомляє NGLmedia.

Приватні курорти «Буковелю» з’єднають новою дорогою за державний кошт
Нова дорога вартістю 30,6 млн грн з бюджету сполучатиме приватні курорти «Буковель» і «Бистриця» (інфографіка NGL.media)

Дозвіл на будівництво нового курорту у гірському селі Бистриця ТОВ «Буковель» отримало наприкінці 2022 року від Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття) сільрад. За даними групи екоактивістів Free Svydovets, новий курорт розрахований на одночасний прийом до 25 тисяч осіб. Курорт матиме понад 200 км лижних трас і 28 підйомників.

«Буковель» та «Бистрицю» і раніше з’єднувала типова лісова дорога. Однак тепер компанія «ПБС» на замовлення держпідприємства «Ліси України» почала капітальний ремонт з використанням нетипових для будівництва лісових доріг матеріалів: бітум, бетонна суміш класу М350, портландцемент та гарячекатана арматурна сталь.

Читайте: У Франківську судитимуть ватажка банди, якого екстрадували з Бельгії

Попри те, що за умовами договору, передбачений капремонт існуючої лісової дороги, очевидно, що мова йде про будівництво нової дороги з твердим покриттям. Про це також свідчать фото, зроблені 22 серпня активістами Free Svydovets – за два тижні до укладення договору з ТОВ «ПБС». На цих фото чітко видно, що техніка «ПБС» уже розрівняла і суттєво розширила полотно майбутньої дороги.

Приватні курорти «Буковелю» з’єднають новою дорогою за державний кошт
Будівельна техніка «ПБС» почала розширення лісової дороги ще до підписання угоди з ДП «Ліси України» (фото Free Svydovets)

Чим це будівництво загрожує заповіднику?

Варто зауважити, що дорога пролягає теперішньою межею природного заповідника «Горгани». Раніше заповідник був більшим і включав, зокрема, й територію, де проходить дорога. Проте після скорочення території заповідника у 2004 році тепер дорога не порушує межі охоронної зони заповідника.

Втім, незалежні екологи, зокрема біолог ГО «Українська Природоохоронна група» Єгор Гриник, вважають, що нова дорога таки зашкодить заповіднику.

Будівництво будь-якої дороги розділяє ліс, а разом з тим зменшується популяція багатьох видів тварин у радіусі кілометра від дороги, що активно використовується, – каже Єгор Гриник.

Що відомо про ТОВ «ПБС»?

Кінцевим бенефіціаром і керівником ТОВ «ПБС», створеного у 2004 році, вказана Іванна Непик. Але фактично компанія належить ексдепутатові Верховної Ради Олександру Шевченку.  Він також є засновником та ексдиректором туристичного комплексу «Буковель», що у 2021 році перейшов під контроль Ігоря Палиці, діючого нардепа і бізнес-партнера Ігоря Коломойського, який контролював «Буковель» раніше. ТОВ «ПБС» активно займається будівництвом доріг – насамперед, на Івано-Франківщині, де отримала більше 100 таких підрядів на загальну суму 21,3 млрд грн.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.