Гроші

Банк чи МФО: який кредит вибрати

Google+PinterestLinkedInTumblr

Швидкий розвиток фінансового ринку робить вибір між банком та МФО, які видають мікрозайми, більш актуальним та складним завданням. Банківські установи історично мали перевагу у сфері кредитування, проте з появою мікрофінансових організацій на ринку змінилися підходи та можливості.

У статті ми детально розібрали ці популярні фінансові установи, щоб Ви могли зробити найкращий вибір, спираючись на своє положення та потреби.

Які умови оформлення кредиту в МФО та банку

Банківські установи зосереджені на видачі довгострокових кредитів, тому ретельно перевіряють клієнтів. Отримати гроші в борг можуть громадяни України віком від 18-25 років, які офіційно працевлаштовані, мають паспорт та ідентифікаційний код (ІПН), хорошу кредитну історію. Якщо відповідаєте таким вимогам, можете взяти кредит на суму до 100 000 гривень під 29% річних на строк 10-36 місяців.

Мікрофінансові установи, навпаки, зосереджені на видачі короткострокових кредитів, тому лояльніше ставляться до потенційних клієнтів. Для отримання онлайн кредиту потрібен лише паспорт та ІПН, при цьому отримати гроші на картку можна без довідок про доходи, з нульовим рейтингом або поганою кредитною історією. До того ж МФО пропонують першу позику на суму до 15 000 – 30 000 гривень під 0.01% на день на період від 3 до 15-30 днів.

Як проходить процес оформлення кредиту в банку та МФО

Як зазначає Максим Юшицин, спеціаліст з кредитних продуктів сервісу ФінПром, для отримання кредиту в банку потрібно подати заявку, враховуючи фінансову інформацію та необхідні документи. Банківська установа проаналізує документи, проведе аналіз кредитної історії та визначить кредитний скоринг. Якщо вона схвалить запит, потрібно буде підписати документи та отримати гроші. Зараз навіть можна подати заявку через сайт, але все одно потрібно 1-2 дні, щоб установа детально вивчила дані про потенційного клієнта.

МФО, враховуючи видачу невеликих онлайн кредитів на період до 1-2 місяців, дає гроші в борг набагато швидше. Вам потрібно лише зареєструватися на сайті компанії, заповнити коротку анкету та надіслати заявку, а вже через 10-15 хвилин – підписати договір (в особистому кабінеті) та отримати онлайн кредити на карту під 0. В мікрофінансових організаціях теж перевіряють позичальників, але основні процеси виконує система.

Які переваги та недоліки кредиту в банку або МФО

Ми всі знаємо переваги та недоліки банківського кредиту. Банки пропонують великі суми, довгий термін користування кредитними коштами, набагато меншу процентну ставку. Але процедура отримання грошей в борг складніша, вимоги – більш жорсткі, а процес схвалення – дуже довгий.

Про МФО багато людей знає дуже мало, тому детально розберемо переваги онлайн кредиту в мікрофінансовій організації:

  • швидкість – подача заявки триває 5 хвилин, а її розгляд – максимум 15 хвилин;
  • гроші 24/7 – надсилайте заявку в будь-який момент, незалежно від дня тижня та часу доби, без обідніх та технічних перерв;
  • мінімальні вимоги – онлайн кредит з 18 років, ніяких довідок про доходи, не потрібно приводити поручителів;
  • кредит з поганою кредитною історію – можна отримати гроші в борг з поганою КІ (тільки, щоб не було систематичного порушення строків погашення платежів та судових справ);
  • вільне користування коштами – використовуйте отримані кошти так, як забажаєте (банки рідко дають гроші на перекредитування)
  • пролонгація – клієнти можуть продовжити терміни, сплативши лише відсотки за період користування кредитними грошима.

Але мікрофінансові організації теж мають свої недоліки, серед яких вища відсоткова ставка (мова йде про повторні кредити), нижча сума позики та короткий термін погашення. Два останні пункти залишаються під питанням, бо багато українців, навпаки, звертаються до МФО, щоб отримати невеликий онлайн кредит на 15-30 днів.

Висновки

Який кредит обрати – банк чи МФО – залежить від Вашого положення та потреб. Якщо потрібна велика сума грошей на довгий період, при цьому Ви маєте ідеальну кредитну історію та стабільний офіційний дохід, готові витратити час на очікування, тоді звертайтеся до банківської установи. Якщо терміново потрібна невелика сума грошей в борг на короткий термін, при цьому Ви маєте нульову або погану кредитну історію, тоді краще взяти онлайн кредит в мікрофінансовій організації.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.